Showbiznis

Poradna

Opakovane mávam problémy so škriabaním v hrdle a zachrípnutím. Zrejme sa na mňa „nalepí“ každý vírus. Navyše ako prednášajúca veľa rozprávam, takže sú pre mňa tieto ťažkosti veľmi nepríjemné a obmedzujúce. Existuje pre mňa nejaké riešenie?

MUDr. Irina Šebová, CSc., MPH, prednostka DORLK LF UK a NÚDCH v Bratislave

 

Kliešte – sezónny postrach

Tridsaťročná Andrea trávila rodinnú dovolenku na chate v blízkosti listnatého lesa. Počas pobytu si nevšimla, že sa jej pod kolenom udomácnil infikovaný kliešť. Pozornosť zbystrila až o niekoľko dní, keď sa jej na koži vyhodil červený fľak s bledším stredom vo veľkosti dlane, ktorý ju síce nebolel, ale o to viac svrbel. Keď červený fľak rástol zo dňa na deň, Andrea navštívila kožnú lekárku, ktorá hneď vedela, o čo ide. Krvné testy potvrdili predpokladanú diagnózu: lymská choroba – borelióza. Andrea mala šťastie, že ochorenie odhalili včas a liečba sa mohla okamžite začať.

Zmeňme spolu piatok trinásteho na lepší deň

Piatok trinásteho je u nás známy ako nešťastný deň opradený množstvom povier. Tento rok pripadol na piatok trinásteho aj 22. ročník zbierky Deň narcisov. Využime preto tento magický deň na to, aby sme piatok trinásteho spoločne zmenili na lepší deň – na deň spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou a ich podpory.

Stačí, ak si pripnete na svoj odev kvietok narcisu a podporíte zbierku dobrovoľným finančným príspevkom, ktorý vhodíte v piatok trinásteho do pokladničiek dobrovoľníkov v uliciach. Práve vďaka vašim príspevkom zo Dňa narcisov môže Liga proti rakovine každý rok realizovať užitočné psycho-sociálne aktivity a projekty, slúžiace na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

 

Hľadáte skvelý úver? Práve ste ho našli

Ak čítate tento text, potom je viac ako pravdepodobné, že riešite otázku svojho bývania. Zrejme hľadáte spôsob, ako si zabezpečiť svoje prvé alebo vylepšiť už existujúce bývanie.

Určite viete, že ponuku bytu alebo rodinného domu podľa vašich predstáv máte hľadať v realitnej kancelárii. Pri riešení interiérov sa môžete inšpirovať napríklad na webe. Obrátiť sa môžete aj na bytového dizajnéra. Určite však budete potrebovať dostatočný objem financií, bez ktorých aj ten najkrajší sen o novom alebo lepšom bývaní zostane len snom.

 

Úver, na ktorý ste čakali

Rakovina hrubého čreva a konečníka

Liečba rakoviny hrubého čreva a konečníka je často spoločným úsilím lekára, pacienta a jeho rodiny o záchranu života. Je to súboj, v ktorom spolu víťazia alebo spolu prehrávajú. Za túžbou vyhrať je túžba žiť a víťaziť nad ochorením – pre chvíle, na ktorých záleží...

Slovensko stále nemá národný skríningový program

Nádorové ochorenia sú stále na vzostupe

V posledných desaťročiach nás zaplavujú správy zo všetkých strán o alarmujúcom náraste nádorových ochorení na Slovensku i v celom civilizovanom svete. Európska Únia upravuje smernice a predpisy v očakávaní ďalšieho nárastu počtu onkologických ochorení. A aby to nebolo také jednoduché, nádory sa objavujú u čoraz mladších vekových skupín. Ako keby sme všetci postupne nastupovali na jednu loď ­ loď neistoty, strachu, bolesti z odlúčenia, všetci zatienení všadeprítomnou bránou smrti. Bojujeme, niektorí vyhrávame, iní prehrávame. A život ide ďalej.

Príznaky prichádzajú nebadane

Ťažkosti s kĺbmi trápia čoraz mladšie ročníky...

Paradoxne platí, čím menej sa pohybujeme a namáhame kĺby, tým sú zraniteľnejšie a bolestivejšie. Množstvo ľudí s týmito ťažkosťami neustále narastá a, žiaľ, problém s kĺbmi neobchádza ani mladšiu generáciu. Vekový priemer postihnutých s bolesťami chrbta, pliec, kolien a pod. sa každým rokom znižuje.

Artróza – opotrebovanie chrupavky

Probiotiká – poistka vyššej imunity a vitality

Vyčerpanosť aj po menšej námahe, celková malátnosť organizmu… Častý dôsledok zimou oslabeného tela. Za týmito príznakmi jarnej únavy môže stáť zhoršená kvalita črevnej mikroflóry spôsobená nedostatočným príjmom kvalitnej výživy, chrípkovými ochoreniami či užívaním antibiotík počas zimného obdobia. A následkom je bujnenie škodlivých baktérií na úkor baktérií udržiavajúcich zdravý stav organizmu. Naše zdravie totiž vo veľkej miere ovplyvňuje, žiaľ, často tabuizované zdravie čreva. Správne zloženie črevnej mikroflóry je dôležité nielen pre zdravé trávenie, ale aj pre našu imunitu. Ak nášmu telu chýbajú baktérie priaznivé pre život – probiotiká – vedie to k jeho zníženej schopnosti brániť sa voči mnohým ochoreniam i jeho celkovej slabosti.

Termín probiotiká použili ako prví v roku 1965 pri publikovaní v časopise Science mikrobiológovia Lilly a Stilwell pri opise látok vylučovaných mikroorganizmami, ktoré majú schopnosť stimulovať rast iných mikroorganizmov.

 

Našim klientom financujeme bývanie na mieru

Súčasné bývanie je personalizované. Tí, ktorí uvažujú o novej alebo vynovenej streche nad hlavou, si stanovujú úplne iné priority, ako napríklad ich rodičia pred x rokmi.

Doba plus-mínus rovnakých bytov s plus-mínus rovnakým zariadením je dávno preč. To preto, že súčasná doba je personalizovaná.

 

Uspokojte svoje potreby

Bioterapiou proti rakovine

Starostlivo vypracovaný liečebný CoD protokol (špeciálna zmes liečivých bylín CoD, kapsuly CoD & Cielený Výživový Systém) významne prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu, ba aj k vyliečeniu pacientov s nádorovým ochorením. V nadväznosti na to bolo založené Informačné centrum pre rakovinu, ktoré má za úlohu poskytnúť relevantné informácie o vedecky dôkladne podložených možnostiach biologickej holistickej liečby rakoviny.

Syndikovať obsah