Showbiznis

Cigaretové ohorky a tabakové náplne nepatria na zem, ale do cesty

Až 35,8% dospelých fajčiarov zahadzuje cigaretové ohorky na zem. Užívatelia nahrievaného tabaku pristupujú k životnému prostrediu a ekológii oveľa zodpovednejšie než fajčiari. Tabakové náplne zahadzuje na zem polovica z nich v porovnaní s fajčiarmi klasických cigariet. Vyplynulo to z rozsiahlej celoslovenskej ankety , do ktorej zapojilo vyše 21-tisíc Slovákov zo všetkých krajov. Až 76,3% Slovákov vníma najviac cigaretového odpadu paradoxne na miestach, kde je fajčenie zakázané, teda v okolí zastávok verejnej hromadnej dopravy. Ohorky z cigariet a tabakové náplne odhodené na zem znečisťujú životné prostredie. Slovenský technologický startup – EcoButt, má však riešenie pre všetky zvyšky tabakových výrobkov. Prináša kampaň "EcoButtni svet svojou cestou", ktorej cieľom je predstaviť verejnosti možnosti recyklácie tabakových filtrov a motivovať tak k zodpovednejšiemu prístupu k svojmu okoliu.

Malebný kraj, kde vám dobrú noc dávajú líšky

Chalupy a chaty sa z roka na rok stávajú na Slovensku čoraz vyhľadávanejším miestom pre oddych. V našom lifestylovom časopise sme už písali o mnohých takýchto zaujímavých miestach Slovenska, kde môžete vyhľadať miesto pre svoj nerušený relax, či už pri jazerách, na samote, v lesoch alebo aj v korunách stromov.

Nezabudnite v predvianočnom zhone myslieť aj na seba

Pečenie koláčov, upratovanie, plánovanie Vianoc a k tomu ešte zamestnanie – to všetko sa spája najmä so stresom, aby bolo všetko dokonale pripravené. Často tak pri chystaní prekvapení pre druhých zabúdame myslieť na seba. Obdobie pred Vianocami by však malo byť aj časom dopriať si niečo výnimočné a originálne.

Ružové leto

Nalaďte sa na ružovú farbu. Práve kvitnú v záhradách nežné ruže, ktoré zdobia náš svet už 35 miliónov rokov. Ruža, kráľovná kvetín, obsahuje účinnú ružovú vodu, ktorá je už po stáročia využívaná v kozmetickom priemysle. Ružovú vodu obsahuje i rad prípravkov NIVEA Rose. Vyskúšajte jemné odličovanie pleti s ružovou vodou. Nivea má v ponuke až tri odličovacie prípravky s obsahom ružovej vody.

Novinkou v rade NIVEA Rose Touch je Hydratačný denný gél-krém Rose Touch, NIVEA s organickou ružovou vodou. Poskytuje pleti výživu a hydratáciu až na 48 hodín. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá zároveň pôsobí ako prevencia proti vráskam. Krémovo-gélová konzistencia je veľmi príjemná a gél-krém je vhodný pre všetky typy pleti. 50 ml, 7,99 €

 

Proti komárom i kliešťom

Je tu znova obdobie komárov a kliešťov, ako aj iného hryzavého a bodavého hmyzu! Na prevenciu pred encefalitídou a nebezpečnou lymskou boreliózou, ktoré kliešť roznáša, myslite včas!

Systematická kontrola krvného tlaku v domácom prostredí

Tlak krvi je jeden z hlavných ukazovateľov nášho zdravotného stavu. Práve preto je veľmi dôležité nielen jeho pravidelné meranie, ale hlavne pravidelné PRESNÉ meranie. Z tohto dôvodu si pri kúpe tlakomeru všímajme nielen jeho dizajn, ale zaujímajme sa aj o presnosť merania, s ktorou sa krvný tlak zaznamenáva i o funkcie, ktorými je tlakomer vybavený. Iba tak môžeme svoj krvný tlak kontrolovať objektívne. Pravidelný domáci monitoring krvného tlaku nám môže doslova zachrániť život!

Sedem tipov na výlety do jarnej prírody v Českej republike

Po dlhej zime sa prebúdza príroda. Viete, kam sa vybrať v Českej republike? Je známa vďaka svojim historickým pamiatkam. Ale keď vás už cesty zavedú k našim susedom, bola by škoda zostať len v meste. Odporučíme vám aj krásne a unikátne trasy cez lesy, jaskyňami v podzemí i chodníkmi v korunách stromov.

Bývalý lom Veľká Amerika pri Prahe

Poradna

Opakovane mávam problémy so škriabaním v hrdle a zachrípnutím. Zrejme sa na mňa „nalepí“ každý vírus. Navyše ako prednášajúca veľa rozprávam, takže sú pre mňa tieto ťažkosti veľmi nepríjemné a obmedzujúce. Existuje pre mňa nejaké riešenie?

MUDr. Irina Šebová, CSc., MPH, prednostka DORLK LF UK a NÚDCH v Bratislave

 

Kliešte – sezónny postrach

Tridsaťročná Andrea trávila rodinnú dovolenku na chate v blízkosti listnatého lesa. Počas pobytu si nevšimla, že sa jej pod kolenom udomácnil infikovaný kliešť. Pozornosť zbystrila až o niekoľko dní, keď sa jej na koži vyhodil červený fľak s bledším stredom vo veľkosti dlane, ktorý ju síce nebolel, ale o to viac svrbel. Keď červený fľak rástol zo dňa na deň, Andrea navštívila kožnú lekárku, ktorá hneď vedela, o čo ide. Krvné testy potvrdili predpokladanú diagnózu: lymská choroba – borelióza. Andrea mala šťastie, že ochorenie odhalili včas a liečba sa mohla okamžite začať.

Zmeňme spolu piatok trinásteho na lepší deň

Piatok trinásteho je u nás známy ako nešťastný deň opradený množstvom povier. Tento rok pripadol na piatok trinásteho aj 22. ročník zbierky Deň narcisov. Využime preto tento magický deň na to, aby sme piatok trinásteho spoločne zmenili na lepší deň – na deň spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou a ich podpory.

Stačí, ak si pripnete na svoj odev kvietok narcisu a podporíte zbierku dobrovoľným finančným príspevkom, ktorý vhodíte v piatok trinásteho do pokladničiek dobrovoľníkov v uliciach. Práve vďaka vašim príspevkom zo Dňa narcisov môže Liga proti rakovine každý rok realizovať užitočné psycho-sociálne aktivity a projekty, slúžiace na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

 

Syndikovať obsah