Informácia je LIEK

Výhercovia predplatiteľskej súťaže mesačníkov Beauty&Woman a Liek 2014

 

 

Hlavná cena:

 

Týždenný letecký pobytový zájazd s Ruefa Reisen na grécky ostrov Korfu pre 2 osoby, s odletom z Bratislavy dňa 8. 9. 2014, letovisko Acharavi, hotel Cyprotel Almyros Beach **** so službami all inclusive


MUDr. Mária Cifraničová, Trebišov

 

Ceny:

 

Inteligentný čistič a zvlhčovač vzduchu Boneco W 1355A

Zuzana Juráková, Piešťany

Dove predstavuje vylepšený rad sprchovacích gélov

Dove predstavuje rad sprchovacích gélov, ktoré prinášajú nový štandard v starostlivosti o pokožku. Ich inovatívne zloženie ponúka riešenie pre všetkých, ktorým doteraz chýbal sprchovací gél výnimočne jemný k pokožke, pritom však vytvárajúci bohatú krémovú penu. Okrem spojenia oboch týchto predností je vďaka novým sprchovacím gélom Dove rozdiel zjavný už od prvého použitia: pokožka sa totiž stáva jemnejšia a hebkejšia bezprostredne po prvom osprchovaní.

 

 

Testujte DOVE s Beauty&Woman!

 

Milé čitateľky,

aj niektoré z vás budú mať možnosť vyskúšať si nový sprchovací gél Dove. Prvým 5 čitateľkám, ktoré majú záujem a skontaktujú redakciu alebo napíšu mail na adresu: redakcia@beautywoman.sk, zašleme na testovanie sprchovací gél Dove.

 

Podmienkou je napísať niekoľko viet na uvedený mail, ako sa vám sprchovalo s novým gélom a ako naň reagovala vaša pokožka. Svoje odpovede posielajte najneskôr do 23. marca 2015.

 

 

Myslíte si, že máte dostatok vitamínu D?

Urobte si v duchu rekapituláciu času stráveného v prírode, na slnku… Nedopadla v prospech dostatočného príjmu slnečného žiarenia? Žiaľ, väčšina obyvateľov vo svete je na tom rovnako – nemáme dostatok slnka, a tým aj slnečného vitamínu D. Lekári začínajú biť na poplach – poukazujú na jeho alarmujúcu absenciu, s ktorou súvisí široká paleta ochorení.

 

 

Oprávnené ťaženie dermatológov proti neregulovanému opaľovaniu kvôli nadmernému výskytu malígneho melanómu vyvolalo opačný extrém – fóbiu pred slnečným žiarením, ktorá má spolu so zmenou spôsobu nášho života v ostaných rokoch na svedomí celosvetovú pandémiu nedostatku vitamínu D3. Akosi sme zabudli na staré známe porekadlo Kde nechodí slnko, chodí lekár, ktorého modifikácie poznali už antickí Gréci a Rimania. Nevychádzame von z interiérov, pracujeme v nadčasoch, vysedávame pri monitoroch počítačov, televízoroch či DVD, presúvame sa automobilmi…

 

Strašiak menom INKONTINENCIA

"Sexuálna reaktivita žien všeobecne do tridsiatich rokov stúpa, do menopauzy pozvoľna klesá a po päťdesiatom roku života sa znižuje. Inkontinencia do sexuálneho života významne zasahuje. Je zdrojom frustrácie, úzkosti a obáv, narušeného životného rytmu, únavy a celkového poklesu výkonnosti. Nechcený únik moču stresuje najmä mladšie ženy, "hovorí klinický psychológ Mgr. Petr Křenek. Inkontinencia sa objavuje u dospievajúcich dievčat následkom zápalu dolných močových ciest po začatí sexuálneho života. U žien v produktívnom veku je spôsobená ochabnutím svalov a tkanív okolo močovej trubice z dôvodu tehotenstva, ťažkého pôrodu alebo gynekologických operácií. Tretina žien trpí tzv. stresovou inkontinenciou, približne štvrtina urgentnou inkontinenciou. Vo veku 15 až 64 rokov je postihnutých únikom moču až 30 percent žien.

 

 

 

Čo sa deje pri sexe?

 

Novinka nielen v boji proti bacilom - zelený multivitamín Green trio a Lepicol

Jak se účinně bránit bacilům a přečkat dlouhou zimu ve zdraví? Prvním krokem může být začlenění tak zvaných „zelených potravin“ do našeho běžného jídelníčku. Že jste o nich dosud neslyšely? V přírodě jsou zelené potraviny nejkoncentrovanějším zdrojem živin a poskytují nám mikroživiny, které často chybí ve zpracované stravě. Tato strava je bohužel již natolik běžnou součástí našeho jídelníčku, že se jí člověk normálně není schopen vyhnout. Mražené polotovary, jídlo z fast-foodů a další podobné způsoby stravování sice zasytí náš žaludek, ale nepřinášejí nám nutričně plnohodnotnou dávku tělu prospěšných živin.

 

Ako mať čisté zuby v každej chvíli?

Aj vy sa často zamýšľate nad tým, ako dosiahnuť aj počas dňa hladké a čisté zuby ako keby ste si ich práve umyli? Žuvačky Orbit Professional sú v tomto prípade vynikajúcim pomocníkom. Navyše obsahujú čistiace mikrogranuly, ktoré pomáhajú ešte účinnejšie chrániť zuby pred zubným kazom.

 

 

V bežnom živote sa často stáva, že celý deň pracujete, chodíte po stretnutiach a pritom všetkom potrebujete vždy vyzerať dobre. Byť usmiaty. Najmä, ak vás úsmev živí. V takom prípade je potrebné starať sa o neho čo najlepšie. Pravidelné návštevy stomatológa a dentálnej hygieničky sú samozrejmosťou. Podobne aj čistenie ráno, večer i počas dňa. Ale chodiť so zubnou kefkou a pastou je nepraktické a pre väčšinu aj nereálne. Žiaľ, tento problém sa týka každého. Známych osobností i obyčajných ľudí.

 

Mozgová príhoda znamená pre mozog to isté, čo infarkt myokardu pre srdce

Pozor na jej rizikový faktor – atriálnu fibriláciu! Atriálna fibrilácia – chvenie predsiení srdca – je najčastejšou poruchou srdcového rytmu pozorovanou v klinickej praxi. Postihuje viac než 3 % obyvateľstva – má dosah na zdravie 5 až 6 miliónov Európanov. Na Slovensku ňou podľa odhadu kardiológov trpí až 150 000 ľudí a u mnohých ďalších tlie v tichej, nediagnostikovanej forme... Považuje sa za kardiovasku lárnu epidémiu 21. storočia.

 

Viac sa dočítate v májovom čísle časopisu Liek, ktorý je už v predaji.

 

Rýchle a účinné hojenie chronických rán s Curiosin® gélom

Ťažko sa hojace rany, ako je diabetická noha, vred predkolenia, či preležanina výrazne znižujú kvalitu života každého pacienta. Liečba chronickej rany je náročná na čas a vyžaduje si komplexnú starostlivosť. Účinnou pomocou pri zdravotných problémoch spojených s hojením rán môže byť Curiosin® gél

 

Jeho pravidelným používaním 1 až 2-krát denne dochádza k rýchlejšej prirodzenej regenerácii tkaniva rany v dôsledku obsahu zink-hyaluronátu. Táto komplexná zlúčenina uľahčuje naštartovanie vlastného hojaceho procesu, redukuje zápal, stimuluje lokálnu imunitu a má antibakteriálny účinok. Má číru konzistenciu a je možné ho aplikovať aj priamo do rany a jej okolia. Curiosin® gél je dostupný v lekárňach alebo výdajniach zdravotníckych potrieb bez lekárskeho predpisu.

 

 

Pre ľudí s chorým srdcom

Ochorenia srdca a ciev sú dlhodobo jednou z najčastejších príčin úmrtnosti na Slovensku, a dokonca majú na svedomí viac životov ako rakovina, úrazy a infekčné choroby dohromady. Prežívanie pacientov s niektorými srdcovocievnymi ochoreniami je na Slovensku najnižšie spomedzi všetkých krajín OECD.

 

 

Starostlivosť o pleť - Láskajte svoju tvár moderne

Písmená TT v sebe ukrývajú veľkú silu. Sú to iniciálky značky Timeless Truth, teda nadčasová pravda, čo je unikátna kozmetika riešiaca takmer všetky problémy s pleťou najmodernejším spôsobom – na princípe biotechnológií.

 

 

 

 

Každý jeden produkt značky TT Mask je unikátom vytvoreným na základe najnovších poznatkov vedy, výskumu a medicíny. S TT Mask tak biotechnológie konečne prenikajú aj do kozmetiky, aby pomohli riešiť všetky problémy pleti – jemné vrásky, povoľovanie kontúr, ubúdanie kolagénu a ďalšie prejavy pribúdajúcich rokov, farebné nerovnosti, škvrny, malé jazvy či akné. O TT Mask platí, že sú ľahko vstrebateľné, ale neupchávajú póry, sú hypoalergénne a vysoko účinné. Nájdite si svoju TT Masku a už nikdy nebudete chcieť inú, pretože problém bude vyriešený!

Syndikovať obsah