Prach pod nábytkom, krátky kábel a slabý sací výkon sú prvé tri veci, s ktorými sa začína kvalitný upratovací horor. Čo by sa stalo, ak by sme vám povedali, že sa horor mení na prechádzku v ružovej záhrade? Objavili sme vysávač, ktorý si na prach a nečistotu doslova posvieti! Jedným ťahom podlahu povysáva a umyje.
Kyselina listová je súčasťou génov a chromozómov každej bunky. Keďže je kľúčovým vitamínom pre správny vývoj dieťaťa, o jej dostatočný príjem by mali dbať najmä ženy, ktoré plánujú otehotnieť i ženy počas tehotenstva. Tento zaujímavý vitamín, ktorý sa označuje aj ako vitamín optimizmu, dohliada tiež na celkovú psychickú pohodu a spoločne s ďalšími vitamínmi radu B podporuje zdravie srdca a ciev, ako aj pamäti.
Všetci sa nachádzame v situácii, kedy si viac ako inokedy uvedomujeme dôležitosť zdravia. Celý svet upiera pozornosť na boj s koronavírusom, nemali by sme však zabúdať, že aj tisícky ľudí najmä ženy zvádzajú ešte ďalšiu bitku, a to s rakovinou prsníka. Vďaka projektu AVON za zdravé prsia im môže podať pomocnú ruku každý z nás už teraz prostredníctvom kúpy niektorého zo symbolov boja za zdravé prsia.
K problematike ochranných zdravotných pomôcok a významu umelej pľúcnej ventilácie v čase pretrvávajúcej pandémie COVID-19 u nás i vo svete sa vyjadrili poprední lekári a odborníci z tejto oblasti a súčasne odpovedali aj na naše a vaše otázky.
Vedci zo slovenských spoločností MultiplexDX, Lambda Life a ProScience Tech spojili sily s virológmi z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (BMC SAV) a zostavili sadu reagencií podľa protokolu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre spoľahlivú detekciu vírusu SARS-CoV-2, pôvodcu ochorenia COVID-19. V prvej fáze plánujú vyrobiť a dať k dispozícii 100-tisíc PCR testov. Nadácia ESET podporila vývoj testu a financuje prvých 100-tisíc kusov, ktoré budú ponúknuté ako dar Slovenskej republike.
Každá zmienka o sprísnení opatrení voľného pohybu osôb či karantény v ľuďoch vyvoláva nepokoj a ďalšiu vlnu nákupnej horúčky. Ako sme všetci zaznamenali, z regálov predajní potravín mizne predovšetkým múka, ryža, cestoviny a konzervy. Výživoví poradcovia sa unisono zhodnú na tom, že to je jedna z najnešťastnejších volieb vôbec. Prečo? Tieto potraviny samy o sebe nemajú takmer žiadnu výživovú hodnotu a sú to, teda až na mäsové konzervy, takmer čisté a ešte lepšie povedané, rafinované sacharidy. Nadmerný prísun týchto látok potláča funkciu imunitného systému, ktorú chce mať určite teraz každý človek naštartovanú na turbo výkon.
Frekventovaným problémom u dojčiat do troch rokov sú podľa pediatrov tráviace problémy. Na svedomí ich má zväčša prechod dieťaťa z dojčenia na náhradnú mliečnu výživu. Ako deťom pomôcť predchádzať im? Ako vybrať správny zdroj výživy dieťaťa pri prechode na pestrú stravu? Čoho sa vyvarovať, aby sme nenarušili zdravý vývoj tráviaceho ústrojenstva dieťaťa?