Psoriáza sa podľa frekvencie svojho výskytu pozvoľna zaradila k civilizačným ochoreniam. Dobrá správa však je, že napriek tomu, že v súčasnosti nie je úplne vyliečiteľná, jej príznaky a prejavy sa dajú správnou podpornou liečbou so vzácnymi minerálmi z Mŕtveho mora, sírnymi kúpeľmi, ako aj dopĺňaním radu vitamínov, na čele s vitamínom D3 a vitamínmi skupiny B, úspešne utlmiť, čo prispieva k zvýšeniu kvality života pacientov trpiacich týmto ochorením.

Čo je srdcové zlyhávanie a aké sú jeho príčiny? Aké sú hlavné príznaky srdcového  zlyhávania? Aké sú možnosti liečby? To je len niekoľko otázok, na ktoré sme sa v rámci seriálu Odpovede zo srdca za pacientov opýtali Doc. MUDr. Evy Goncalvesovej, CSc., prednostky Kardiologickej kliniky LF UK a NÚSCH, a. s. Bratislava

Počasie v súčasnosti kliešťom všeobecne praje, takže riziko, že si tieto parazity prinesieme z prechádzky domov, je veľké. Na ochranu pred nebezpečnými vírusovými a bakteriálnymi ochoreniami, encefalitídou a lymskou boreliózou, ktoré kliešte roznášajú, myslime preto včas! 

A preto je pri správnom vývoji dôležitý rodič, alebo aj pravidelne prizerajúca osoba. Dôležité je všetko: ako sme sa učili sedieť a chodiť, či nám v tom bolo pomáhané primerane alebo príliš, kedy sme boli obúvaní do prvých topánočiek, akej boli kvality, či nám boli správne strihané nechty, dokonca aj to aké povrchy sme denne zdolávali. Posledné tri faktory ďalej aktívne upravujú zdravie našich chodidiel ešte aj v dospelom veku.

Skúsenosti s fajčením má podľa prieskumov až 40 percent neplnoletých stredoškolákov u nás, pričom až pätina z ich fajčí pravidelne. Tínedžeri podľa prieskumov fajčenie nevidia ako problém a nevnímajú ani to, že škodí ich zdraviu. Považujú ho za cool a je súčasťou života v partii. Závislosť na fajčení získava mladý organizmus omnoho rýchlejšie, a preto aj pri občasnom fajčení prestať s cigaretami je problém. 

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily.