Február 2017

Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 13. apríla 2017, budete zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Pri objednávke oboch titulov 2-krát. Predplatné Beauty&Woman 14 €/rok Liek 10 €/rok

 

Stáva sa vám, že ak sa v noci zobudíte, vyštartujete v momente na malú potrebu – najskôr len tak pre istotu kvôli nutkaniu na močenie, neskôr už cielene, pretože tlak močového mechúra rastie...? Už sa veru nepamätáte, kedy ste sa z tohto dôvodu počas noci ani raz nezobudili? Ste úspešným kandidátom na člena početnej skupiny mužov, prostatikov.

Zimné obdobie je charakterizované každoročným sezónnym nárastom ochorení dýchacích ciest (respiračné ochorenia). Respiračné ochorenia sa delia podľa vyvolávateľa na vírusové a bakteriálne.

Šifra H5N8 obletela Európu.

A už pristála aj u nás. Subtyp aviárnej chrípky (avian influenza) je vysokopatogénny, no pohľadom na letiace vtáctvo sa určite nenakazíte! Až priamy kontakt s infikovanou hydinou či bežcami (pštrosy) vyvoláva obavy. Prvotnou hrozbou sú vtáky, no nebezpečný vírus vtáčej chrípky môžu rozšíriť aj ošípané. Pozor na nebojácne vtáky s našuchorených perím! U ľudí je to jasné. Signály tela prezradia, kto sa nakazil

a kto nie.

Mnohé budúce i dojčiace mamičky trápia citlivé prsia, bolesť bradaviek či popraskané bradavky, ktoré spôsobujú bolestivé dojčenie. Ako týmto problémom predísť, ako priniesť úľavu postihnutým prsníkom? Vhodnou starostlivosťou o prsia!

Starostlivo vypracovaný liečebný CoD protokol (špeciálna zmes liečivých bylín CoD, kapsuly CoD & Cielený Výživový Systém) významne prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu, ba aj k vyliečeniu pacientov s nádorovým ochorením. V nadväznosti na to bolo založené Informačné centrum pre rakovinu, ktoré má za úlohu poskytnúť relevantné informácie o vedecky dôkladne podložených možnostiach biologickej holistickej liečby rakoviny.

Počas Svetového dňa boja proti rakovine, ktorý sa každoročne koná 4. februára, sme chceli milióny ľudí na celom svete spoločne vyzvať k tomu, aby do svojho každodenného programu zaradili pravidelný pohyb. Práve to je jedna z možností, ako aj my dokážeme pomôcť v boji proti svetovo najrozšírenejším chorobám, onkologické nevynímajúc.

V minulosti boli fašiangy časom hodovania a veselíc medzi dvomi pôstnymi obdobiami. Počas fašiangov sa konali tanečné zábavy, zabíjačky aj svadby. Ľudia mali poslednú možnosť dosýta sa najesť, skôr ako sa začne 40-dňový pôst pred Veľkou nocou. České fašiangové slávnosti sú zapísané do zoznamu UNESCO a my vám prinášame tipy, kde si ich v ČR najlepšie užijete.