O našom výbere výživových doplnkov, ktoré sú obľúbenou a často používanou formou pomoci pri rôznych zdravotných problémoch, ako aj v prevencii, by mala rozhodovať predovšetkým ich kvalita. Mali by spĺňať deklarovaný obsah účinných látok a byť pre zákazníkov maximálne prehľadné. Vhodné je preto staviť na istotu a siahnuť po prípravkoch, ktoré sú overené odborníkmi, napr. ktoré si možno vybrať v lekárni. Pre lekárnikov je pri ich zaradení do ponuky prirodzene dôležité, aby tieto produkty spĺňali nespochybniteľné kvalitatívne kritériá – štandardy bezpečnosti, čistoty a účinnosti.
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie každých 40 sekúnd spácha samovraždu jeden človek, v Európe je to približne 150 000 a celosvetovo 800 000 ľudí. Samovražda je v niektorých európskych krajinách vedúcou príčinou úmrtia v kategórii mladých ľudí medzi 15. až 24. rokom života. Samovražedné správanie negatívne zasiahne mnohých, rodinu, kolegov, ale aj širšie okolie daného človeka. Z obavy zo stigmy, veľa ľudí, ktorí potrebujú, pomoc nikdy nevyhľadajú. Samovraždám je však možné predchádzať.
Aj takto sa zvykne označovať osteoporóza. Donedávna bola považovaná za ochorenie, ktoré sa objavuje výlučne u žien, no ohrozuje a postihuje rovnako i mužov, a dokonca aj deti a mladistvých. Dobrou správou je, že existujú účinné spôsoby jej prevencie.
V nedeľu 21. marca budeme oslavovať Svetový deň Downovho syndrómu. Počas tohto dňa môže každý prejaviť svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom prostredníctvom Ponožkovej výzvy. Spojme sa a oslávme spolu ľudskú jedinečnosť.
Pália a svrbia vás oči? Príliš často slzíte a pociťujete nespavosť a nadmernú únavu? Bolí vás hlava a objavuje sa príležitostné rozmazané videnie? Ak sa tieto príznaky objavujú aj u vás, môžete trpieť digitálnou únavou očí.
Koronavírusová infekcia, s ktorou svet už rok bojuje, zanecháva dlhodobé následky u mnohých pacientov aj v prípade, keď nešlo o ťažko chorých, ktorí by sa museli liečiť v nemocnici. Jedným z mnohých nebezpečenstiev nového koronavírusu je jeho záhadná schopnosť podporovať tvorbu krvných zrazenín v tele, ktoré sú následne zodpovedné za pľúcnu embóliu. O dlhodobých následkoch COVID-u štúdie ešte len prebiehajú, SK+MED však vyzýva k opatrnosti práve pre riziko závažných kardiologických, pneumologických, ale aj neurologických, internistických a iných komplikácií, ktoré boli doteraz po prekonaní COVID-u u pacientov pozorované. Na otázky týkajúce sa vplyvu COVID-19 a kardiovaskulárnych komplikácií, odpovedá kardiologička MUDr. Anna Vachulová PhD.
Ďalšia ekologická alternatíva v sortimente čistiacich prostriedkov je už dostupná v dm. Značka Denkmit nature rozšírila svoj sortiment o ďalšie udržateľné alternatívy.