Prichádza nebadane, často sa prejaví až neúrazovými, tzv. patologickými zlomeninami. Pokladá sa za tzv. tichú epidémiu alebo aj tichého zlodeja kostí. Osteoporóza je definovaná ako metabolické ochorenie, ktoré sa vyznačuje znížením obsahu kostnej hmoty a narušením „architektúry” kostí, čo zapríčiňuje ich zvýšenú lámavosť.
Chronické žilové ochorenie (CHŽO) patrí medzi najčastejšie chronické ochorenia v civilizovaných krajinách, kde naň trpí 40 – 60 percent žien a 15 – 35 percent mužov. Na Slovensku sa varixy dolných končatín našli u 60,5 percenta žien. CHŽO je zápalové, postupne sa rozvíjajúceochorenie. Prvými prejavmi býva najčastejšiebolesť, pocit ťažkých nôh, únava,napätie v nohách, nočné kŕče a opuchy. CHŽO je zápalové, postupne sa rozvíjajúceochorenie. Prvými prejavmi býva najčastejšiebolesť, pocit ťažkých nôh, únava,napätie v nohách, nočné kŕče a opuchy.
Tkanivo ženského prsníka, ktoré vyzerá byť zdravé pri štandardnom skúmaní patológom pod mikroskopom, môže mať v sebe aktivované gény, ktoré sú neskôr zodpovedné za vznik rakoviny. To, aké formy rakoviny prsníka u žien, ako aj aké stupne jej agresivity môžu vzniknúť, vedia s vysokou pravdepodobnosťou predpovedať vedci z Univerzity Komenského (UK) na základe ich výskumu.
PD MIX je špeciálna zmes výťažkov polysacharidov na prirodzené posilnenie imunitného systému. Účinné látky môžu zabraňovať angiogenéze (zásobeniu nádorových buniek krvou), resp. pomáhať zvyšovať prirodzenú protinádorovú aktivitu niektorých buniek imunity.
Rakovinové ochorenie hrubého čreva a konečníka patrí k najčastejším onkologickým ochoreniam, ktoré sa v mnohých prípadoch končia smrťou. Slovensko sa vo výskyte tejto diagnózy (v roku 2006 sme zaznamenali takmer tri tisícky týchto ochorení) dostalo na popredné miesto v celosvetovom meradle. Ak by sa ochorenie diagnostikovalo a podchtytilo v ranom štádiu, chorí by mali veľkú šancu prežiť a vyliečiť sa.
Kedysi dávno som stretla jedného pacienta. Pamätala som si ho z nemocnice. Vysoký, pochudnutý. Trpezlivý voči nemocničnému rádu a množstvu vyšetrení, ktoré ho čakali. Teraz si kráčal po chodníku a popiskoval si. Spokojný, vyrovnaný. Ako mladej medičke sa mi vtedy z neho rozklepali kolená. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Jeho diagnóza znela: nádor v hrubom čreve s metastázami. Život mu vyprchával z tela pomalými krôčikmi a my, všetci tí, ktorí chcú liečiť alebo liečia, sme sa mohli iba bezmocne prizerať. Hrôza ma vtedy obchádzala pri myšlienke na koniec, ktorý ho čakal. A on si pomaly kráčal a pritom si pískal. Nosil v sebe poznanie, ktoré som ja v sebe nemala. Poznanie a pochopenie života, ktoré sa rodí v každom, na koho dýchla smrť, či sme na strane liečiacich alebo liečených: niekedy je totiž čas odísť. Ľudský rozum to nechápe, ale ľudské srdce áno. Konvenčná medicína bojuje do posledného dychu za život. Celostná prijíma aj druhú stránku: Všetci raz odídeme. Je len otázkou kedy a ako.
Deň narcisov je najväčšia verejná zbierka v uliciach na Slovensku. Aj keď trvá len jedi - ný deň, tím Ligy proti rakovine začína na zbierke pracovať už v júli. Ak by sme sa na to pozreli veľmi zjednodušene, vyzerá to asi takto: príprava Dňa narcisov, realizácia Dňa narcisov, prerozdelenie financií do projektov, realizácia projektov pre pacientov a ďalší rok opäť príprava Dňa narcisov...
Konizácia je lekársky výkon, ktorým sa zisťujú a liečia abnormality krčka maternice. Robí sa v stredne ťažkom a ťažkom predrakovinovom štádiu s cieľom zabrániť rozvoju rakoviny krčka maternice. Úplne presné aktuálne štatistiky a čísla o vykonaných konizáciách na Slovensku nie sú známe, dostupné údaje totiž nezahŕňajú výkony zo všetkých pracovísk, napr. súkromných centier. Konizácie často vedú k zvýšenému riziku vzniku potratu alebo predčasného pôrodu. Včasná prevencia by mohla viesť k výraznému zníženiu počtu konizácií, napriek tomu na pravidelné preventívne prehliadky chodieva len asi 25% žien.
Vyriešením záhady rakoviny sa dnes na celom svete zaoberá viac vedcov a tomuto problému je podriadený mnohonásobne väčší potenciál intelektuálny aj finančný, než kedysi vyžadovali a ešte dnes vyžadujú všetky bakteriálne a vírusové ochorenia dohromady. Toto obrovské úsilie už prinieslo niektoré významné úspechy: súčasná medicína dokáže úplne vyliečiť určité percento chorých, ktorí by ešte pred dvadsiatimi rokmi boli úplne stratení. Väčšine ostatných pacientov sa síce podarí život predĺžiť, ale nakoniec choroba predsa len zvíťazí.
Meno profesora Dr. Thomasa Dávida je široko známe po celom svete, lebo so svojím starostlivo vypracovaným liečebným CoD protokolom (špeciálny čaj CoD & Cielený výživový systém) významne prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu, ba aj k vyliečeniu pacientov s nádorovým ochorením. Okrem toho si pred rokmi založil Informačné centrum pre rakovinu, ktoré má za úlohu poskytnúť relevantné informácie o vedecky dôkladne podložených možnostiach biologickej holistickej liečby rakoviny.
Ďalšia prebdená noc! Namiesto oddýchnutého tela a zrelaxovanej mysle vstávam z postele dolámaná ako drevo v kôlni. Už nemám energiu ani zdvihnúť kútiky a pozdraviť nový deň. Najradšej by som sa stiahla do ulity, kde by moje snívanie nevyrušili žiadne (pa)zvuky. Neznesiteľné chŕŕŕŕŕŕŕp ma budí zo spánku. Je votrelcom v našej spálni a dokonca sa zabývalo priamo pri mojom uchu. Už sme skúšali všeličo, no „on“ stále chrápe. Najnovšie výskumy však prinášajú nádej. Do môjho nočného bdenia určite! Vedzte, že „nočný bas“ je signálom nedostatku kyslíka počas spánku. Zodpovedá za rozvoj hypertenzie. A vysoký krvný tlak nedá pokoj ani v noci!
Aj vy patríte k tým, ktorí sa budia ráno vyčerpaní, namiesto toho, aby ste boli plní sily? Nezvládate už robiť to, čo kedysi? Cítite sa unavení? Pociťujete srdcovú slabosť? Máte nepravidelný pulz? Trpíte výpadkami pamäti? Vášmu organizmu môže chýbať koenzým Q10, nazývaný aj vitamín Q!
Stredomorská diéta je chutný a zdravý spôsob stravovania. Tvorí ju jedálniček pozostávajúci z typických potravín a receptov stredomorskej kuchyne. Podľa najnovšej štúdie, stredomorská diéta môže zvrátiť stav známy ako metabolický syndróm.
Vytrvalý vplyv mrazivého počasia a nedostatku slnka sa u mnohých z nás po zime často prejaví vysušenou, dehydratovanou pokožkou a zhoršením prejavov kožných ochorení, ekzémov či psoriázy. Regeneráciu a revitalizáciu kože podporme počas jarných mesiacov balneoterapiou v domácom prostredí. Stáročiami akumulovaná energia slnka s blahodarným efektom na našu kožu prichádza priamo do našich domovov vďaka prírodným produktom z Mŕtveho mora – soli a čiernemu bahnu KAWAR.
Odhaduje sa, že asi pol milióna slovenských domácností vlastní psa, no ako udáva Sloboda zvierat, len 17 % z nich je aj evidovaných na príslušných úradoch. Každoročne pribúda čoraz viacej psíčkarských domácností, žiaľ, až vyše 30.000 nechcených psov ročne uhynie!
Bolesť patrí medzi najzávažnejšie celosvetové medicínske problémy 21. storočia. Má tisíc podôb a takmer každý má s ňou skúsenosti. Väčšinou prichádza nečakane, niekedy ustúpi, inokedy sa stupňuje, chvíľami je ostrá, pichľavá, zvieravá, pálivá až kŕčovitá, niekedy sa stáva až neznesiteľnou. Trápi nás cez deň a budí v noci a nedovolí nám žiť tak, ako by sme chceli. Neraz je silnejšia ako sila vôle. Vedia o tom svoje najmä ľudia trpiaci artrózou, osteoporózou, bolesťami chrbta, hlavy či onkologickými ochoreniami...
Odhaduje sa, že asi pol milióna slovenských domácností vlastní psa, no ako udáva Sloboda zvierat, len 17 % z nich je aj evidovaných na príslušných úradoch. Každoročne pribúda čoraz viacej psíčkarských domácností, žiaľ, až vyše 30.000 nechcených psov ročne uhynie!