Jún 2019

Dobré miesto na život. To je to, po čom túžia ľudia premýšľajúci nad prvým vlastným, novým alebo vynoveným bývaním. Bolo by úžasné, keby každý mohol bývať tak, ako chce. V reálnom živote to však nie je samozrejmosťou, preto sa skúsme k ideálnemu stavu aspoň priblížiť.

Aj vy patríte k tým, ktorých posledná návšteva zubnej ambulancie doslova zaskočila? Účet v tisíckach eur, na ktoré sa vyšplhali ceny zdravotných výkonov za realizáciu zubných náhrad bol pre vás doslova šok? A práve vďaka tomu ste si uvedomili dôležitosť prevencie?

Skleróza multiplex je ochorenie, ktoré môže aj zdanlivo zdravým a vitálnym ľuďom obrátiť život hore nohami. Je nevyliečiteľná – ale liečiteľná. Vyžaduje si však svedomitý prístup pacientov k liečbe, ktorí musia často okrem ochorenia bojovať aj s predsudkami, ktoré sa so sklerózou multiplex spájajú. Kampaň s mottom „Neskrývaj sa, vystúp z radu!“ zvyšuje povedomie o tomto ochorení tisícich tvári, búra mýty, podporuje pacientov, aby sa o ochorení nebáli hovoriť.

V snahe urobiť niečo pre svoje zdravie si mnohí z nás s príchodom teplejších dní naordinovali non stop športovanie - beh, bicyklovanie, korčuľovanie... Prehnaná aktivita sa nám však môže vypomstiť!

To je len časť odkazu, ktorý sa snaží odovzdať ostatným ženám trpiacim rakovinou prsníka, Erika Mokrý, tohtoročná tvár kampane AVON Pochodu. Viac sa už dočítate v rozhovore s touto mladou a inšpiratívnou ženou, ktorá prináša tak trocha iný pohľad na toto ochorenie.

Leto je už za rohom a tak ako v uplynulých rokoch aj tento rok má pre vás hotelová spoločnosť SOREA prichystanú bohatú ponuku produktových balíčkov, relaxačných procedúr a bonusových zliav na športové, zábavné či oddychové aktivity. Letnú dovolenku si môžete vychutnať vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ktoré po stáročia vzbudzujú rešpekt u každého svojho návštevníka, na Spiši nazývanom aj klenotnica Slovenska či v našom hlavnom meste – v Bratislave.