Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Deň narcisov nemôže mať pauzu

Aj rok 2021 žiaľ pokračuje v znamení koronavírusu, svet sa však nezastavil a pozornosť je nutné venovať i ostatným oblastiam zdravotníctva. Onkologické ochorenie je jedným z tých, ktoré je v spoločnosti dlhodobo, intenzívne a nevyberá si prestávku. Preto Liga proti rakovine, ktorá pôsobí na Slovensku vyše 30 rokov, upriamuje pozornosť na fakt, že verejno – prospešná zbierka Deň narcisov nemôže mať pauzu. Napriek mnohým uvoľneniam opatrení proti šíreniu covidu sa 25. ročník musel zaobísť bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach.

Strach zo zubára mi zobral úsmev na niekoľko rokov

Radšej by sme okopávali záhradu alebo umývali okná na celom dome, ako by sme mali dodržať termín preventívnej prehliadky alebo plánovaného zákroku. Nič sa neprekladá lepšie, ako termín u zubára. Prečo? Nemáme čas, náladu ... Nie. Jediné, čo nás drží v šachu je strach. A toho máme na rozdávanie. A práve „panický strach“ zo zubárskeho kresla opantal pani Dagmar do takej miery, že sa pre zuby, ktorým chýbala pravidelná starostlivosť lekára, niekoľko rokov neusmievala.

Zuby na poslednom mieste

Vychutnajte si slnečné lúče naplno

Konečne leto, povedali si mnohí a vyrazili chytať bronz k vode. Dôležité ale je, mať so sebou správnu ochranu pred slnkom. Ak ste si náhodou zabudli opaľovací krém, stačí keď sa zastavíte v jednej z Lidl predajní a vyberiete si z bohatej ponuky Cien Sun. Či už preferujete olej s SPF 20 alebo si potrpíte na transparentný sprej s vyšším faktorom, v Lidli si vyberiete.

Po dlhej zime má väčšina z nás farbu pokožky skôr v svetlej škále odtieňov. Nedostatok slnečných lúčov si ale nemôžeme vynahrádzať počas najväčších horúčav či nebodaj v čase obeda. Je potrebné sa chrániť, preto ideálne mať so sebou je opaľovací sprej Cien SUN s SPF 30. Vďaka transparentnosti nezanechá žiadne fľaky a jeho nanesenie pomocou rozprašovača je jednoduché a rýchle.

 

Aj príjemné leto má svoje nástrahy...

S dobre vybavenou lekárničkou z prírody ich však dokážete hravo zvládnuť

Tohtoročné leto bude mať našťastie, v porovnaní s tým minulým, už trochu voľnejšiu podobu a budeme si ho môcť vychutnávať plnšími dúškami. Neznamená to však, že by sme v ochrane zdravia mali prestať byť ostražití. Aj navonok príjemné ročné obdobie totiž má svoje nástrahy. Ich zvládnutia sa však nemusíme obávať, ak máme vždy po ruke dobre vybavenú lekárničku z prírody.

 

Zdravé opaľovanie – vďaka ANTIOXIDANTOM – lapače radikálov

Voľné radikály nie sú záležitosťou posledných rokov, boli a sú tu tak dlho, ako na Zemi existuje život. V hlbokej minulosti nebolo však ani zďaleka toľko rizikových faktorov, ktoré by mohli viesť k vytvoreniu ich takého neprimeraného množstva, ako je tomu dnes. Životný štýl bol výrazne zdravší a aj strava poskytovala veľmi veľké množstvo antioxidantov, takže ich prípadný prebytok bol vyriešený prirodzenou cestou. Dnes prijímame stravu, ktorá obsahuje čoraz menej antioxidantov a ktorá mnoho ráz zaťažuje organizmus ďalšími voľnými radikálmi, vystavení sme stále ich väčšiemu množstvu z prostredia a v letných mesiacoch často aj ich ataku spôsobenému neprimeraným pobytom na slnku...

Zlozvyky v lete? Dôležitá je vnútorná motivácia

Naše telo si práve počas teplých mesiacov pýta rôzne impulzy. Nielenže chceme vyzerať lepšie, dbáme viac o svoju líniu, ale často riešime aj samotné zdravie. Chceme sa cítiť lepšie aj vo vnútri, nie iba navonok. S letom prichádzajú tak rôzne diéty, kúry, detoxy, zmeny v jedálničku a pozeráme sa viac kriticky na svoje zlozvyky. A tých zlozvykoch je často viac než dosť.

Ružové leto

Nalaďte sa na ružovú farbu. Práve kvitnú v záhradách nežné ruže, ktoré zdobia náš svet už 35 miliónov rokov. Ruža, kráľovná kvetín, obsahuje účinnú ružovú vodu, ktorá je už po stáročia využívaná v kozmetickom priemysle. Ružovú vodu obsahuje i rad prípravkov NIVEA Rose. Vyskúšajte jemné odličovanie pleti s ružovou vodou. Nivea má v ponuke až tri odličovacie prípravky s obsahom ružovej vody.

Novinkou v rade NIVEA Rose Touch je Hydratačný denný gél-krém Rose Touch, NIVEA s organickou ružovou vodou. Poskytuje pleti výživu a hydratáciu až na 48 hodín. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá zároveň pôsobí ako prevencia proti vráskam. Krémovo-gélová konzistencia je veľmi príjemná a gél-krém je vhodný pre všetky typy pleti. 50 ml, 7,99 €

 

Syndikovať obsah