Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Bazálny teplomer microlife MT 16C2 - podpora pri plánovaní rodiny

Pri plánovaní rodičovstva je možné využiť viac metód stanovenia plodných dní ženy. Účinnou pomocou pri plánovaní materstva môže byť aj digitálny teplomer microlife MT 16C2 na stanovenie bazálnej telesnej teploty ženy, teda teploty meranej za tzv. bazálnych – základných podmienok. Umožňuje ženám, ktoré chcú rozumieť svojej plodnosti a vedome sa podieľať na jej napĺňaní, prirodzené plánovanie tehotenstva. Zmeny tejto teploty u žien súvisia totiž so zmenami v reprodukčnom cykle.

Jarný detox

S prichádzajúcou jarou začíname vnímať nielen krásu zobúdzajúcej sa prírody, ale častejšie sa na seba pozeráme v zrkadle, hodnotiac svoj zovňajšok. Musím však povedať, že jarný detox by sa mal týkať aj našej duše. Všetko v nás – každá bunka by sa mala prebrať a dostať výživu v podobe správnej stravy a kvalitných doplnkov výživy.

Zelená jar

Farba jari je zelená a to nie je náhoda. Zelená farba by mala prevažovať aj na tanieri. Pomaly môžeme zasa jesť potraviny s ochladzujúcim charakterom, ktorých budeme s pribúdajúcim teplým počasím konzumovať stále viac.

 

Ja milujem zelené potraviny. Jačmeň a chlorella sú mojimi spolupútnikmi už vyše 12 rokov. K tomu som už vyše 4 rokov popíjam chlorofyl z Calivity.

 

Svedomité dodržiavanie liečby môže pacientom zachrániť život

Koľko beriete liekov? Dokážete ich vymenovať? Stalo sa vám, že ste neužívali lieky podľa odporúčania lekára? Ste ochotný prestať fajčiť, znížiť svoju hmotnosť a dostatočne sa hýbať, ak si to vyžaduje liečba vášho ochorenia? Adherencia - ochota liečiť sa a dodržiavať zásady zdravého životného štýlu a správneho užívania liekov je kľúčová pre úspešnú terapiu všetkých, nielen chronických ochorení. Počas Týždňa adherencie sa v spolupráci so spoločnosťou Teva všeobecní lekári zaoberali tým, prečo pacienti liečbu nedodržujú, prípadne čo im v terapii chýba, aby boli viac motivovaní k zodpovednejšiemu prístupu k liečbe.

Vplyv na liečbu

Aj vy na ňu máte nárok...

Liga proti rakovine pripravila užitočné informácie o prevencii rakoviny

Pán minerál – horčík, zábezpeka vnútornej rovnováhy

Stres – slovo, ktoré skloňujeme niekoľkokrát denne. Stal sa súčasťou nášho života takmer rovnako ako vzduch a dýchanie. Vyhnúť sa mu nedá, skúsme ho teda eliminovať. Na pomoc si prizvime horčík. Zmierni úzkosť, podráždenie, poststresové napätie, bolesti hlavy, búšenie srdca, podporí naše sústredenie.

Stres totiž oberá naše telo o zásoby horčíka, jeho okamžitú spotrebu zvyšuje až dvadsaťnásobne! Pritom máloktorý minerál je taký podstatný pre výkon a činnosť organizmu ako práve horčík. Zdravý človek má v tele 22 až 30 g horčíka, z toho asi 60 % je viazaných v kostiach a zuboch, takmer 29 % vo svalových bunkách, 10 % v ostatných telesných bunkách a len 1 % koluje v krvnej plazme.

Nezahoďte svoj život a zostaňte zdraví!

Pacientska aliancia Nie rakovine a organizácia Europacolon Slovensko v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR spúšťajú spoločnú podpornú informačnú kampaň k národnému skríningovému programu rakoviny hrubého čreva a konečníka Nezahoď svoj život – Urob si už dnes preventívny test.

Šálka kávy v hrubom čreve

Veľkonočné sviatky, jar k nám prinášajú...

Veľká noc nám už pomaly klope na dvere a my vám ponúkame alternatívu na strávenie jarných sviatkov. Vyberte si z ponuky hotelovej siete SOREA a zažite jarný pobyt v čarokrásnej prírode. Oddýchnite si v našich hotelových wellness centrách, absolvujte očistnú kúru, fytoterapiu, relaxačnú masáž, zábal alebo jarnú lyžovačku doplnenú hotelovým animačným programom.

Veselú Veľkú noc pod Tatrami

Zažijete ju jedine v hoteli SOREA HUTNÍK I./II. v Tatranských Matliaroch. Pre deti je pripravený bohatý animačný program, tvorivé dielne, ľudová hudba, diskotéka, vystúpenie akordeonistu či folklórneho súboru Podtatranček. Tešiť sa môžete aj na bohatý kultúrny program s veľkonočnou tematikou alebo si môžete zmerať sily v hotelovej telocvični či v bowling centre so 40 % zľavou na hru.

Syndikovať obsah