Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Ekológia a udržateľnosť - nový tabletový eko koncept v dm

Ďalšia ekologická alternatíva v sortimente čistiacich prostriedkov je už dostupná v dm. Značka Denkmit nature rozšírila svoj sortiment o ďalšie udržateľné alternatívy.

7 rád ako na unavené oči

Pália a svrbia vás oči? Príliš často slzíte a pociťujete nespavosť a nadmernú únavu? Bolí vás hlava a objavuje sa príležitostné rozmazané videnie? Ak sa tieto príznaky objavujú aj u vás, môžete trpieť digitálnou únavou očí.

Každý z nás v tejto dobe trávi hodiny pred obrazovkou svojho mobilného telefónu, počítača či televízora. Podľa nedávne zverejnených štúdií človek priemerne strávi pri týchto zariadeniach 7 – 8 hodín denne. Výsledkom sú digitálne unavené oči. Počas dňa sú totiž neustále namáhané a nemajú si kedy oddýchnuť.

 

Downov syndróm

V nedeľu 21. marca budeme oslavovať Svetový deň Downovho syndrómu. Počas tohto dňa môže každý prejaviť svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom prostredníctvom Ponožkovej výzvy. Spojme sa a oslávme spolu ľudskú jedinečnosť.

Samovražedné myšlienky sa môžu sa vyskytnúť u každého

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie každých 40 sekúnd spácha samovraždu jeden človek, v Európe je to približne 150 000 a celosvetovo 800 000 ľudí. Samovražda je v niektorých európskych krajinách vedúcou príčinou úmrtia v kategórii mladých ľudí medzi 15. až 24. rokom života. Samovražedné správanie negatívne zasiahne mnohých, rodinu, kolegov, ale aj širšie okolie daného človeka. Z obavy zo stigmy, veľa ľudí, ktorí potrebujú, pomoc nikdy nevyhľadajú. Samovraždám je však možné predchádzať.

V prevencii samovrážd je potrebné spraviť viac

Keď kvalita rozhoduje

O našom výbere výživových doplnkov, ktoré sú obľúbenou a často používanou formou pomoci pri rôznych zdravotných problémoch, ako aj v prevencii, by mala rozhodovať predovšetkým ich kvalita. Mali by spĺňať deklarovaný obsah účinných látok a  byť pre zákazníkov maximálne prehľadné. Vhodné je preto staviť na istotu a siahnuť po prípravkoch, ktoré sú overené odborníkmi, napr. ktoré si možno vybrať v lekárni. Pre lekárnikov je pri ich zaradení do ponuky prirodzene dôležité, aby tieto produkty spĺňali nespochybniteľné kvalitatívne kritériá – štandardy bezpečnosti, čistoty a účinnosti.

Úspech vlastného výskumu a vývoja

Na veku mladých fajčiarov nám (ne)záleží

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ. Závažnosť problému fajčenia detí a mladistvých potvrdzuje aj aktuálny prieskum agentúry FOCUS. Skúsenosti s fajčením priznalo až 40 % opýtaných mladých ľudí vo veku 15 – 17 rokov. Tretina z nich začala dokonca fajčiť vo veku menej ako 15 rokov. Fajčenie maloletých tak ešte viac otvára nutnosť celospoločenskej diskusie, ako aj tému našej ľahostajnosti.

Dobré správy pre pacientov so zväčšenou prostatou

Problémy so zväčšenou prostatou u mužov sa začínajú napríklad častým nočným močením. K tomu sa pridáva dlhší čas močenia, slabší prúd moču, alebo majú pretrvávajúci pocit nevyprázdneného močového mechúra. Niektorí muži si však problém s prostatou nechcú pripustiť a neliečia sa, napriek tomu, že toto ochorenie významne ovplyvňuje kvalitu ich života a môže sa postupne zhoršovať. Vzhľadom na to, že postihuje mužov najmä po 50. roku života, pre mnohých je chirurgické odstránenie zväčšenej prostaty rizikom. Novinkou v liečbe tohto ochorenia je aplikácia vodnej pary do prostaty – minimálne invazívny zákrok, ktorý sa dá realizovať ambulantne, v lokálnej anestézii, takmer bezbolestne.

Syndikovať obsah