Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Mesto módy na Považí, pamiatky a historický hotel

Príjemná prechádzka v meste, voňavá kávička či chutný koláčik a k tomu luxusné wellness? Poďte s nami do mesta módy, ktoré je ideálne pre rodiny s deťmi, gurmánov a tiež na romantickú prechádzku uličkami. Nebudete sklamaní, na jednom mieste je toľko pamiatok, že kým všetky prejdete, nudiť sa nebudete.

Trenčín. Mesto, ktoré sa milovníkom histórie spája s uhorským šľachticom – pánom Váhu a Tatier – Matúšom Čákom Trenčianskym. Ale rovnako je známe vďaka svojej dominante a ňou je Trenčiansky hrad. Z najvyššej Matúšovej veže je úžasný výhľad na veľkú časť Považia a hrdo sa vypína nad mestom.

 

MUDr. Adriana Šimková, PhD. - všeobecné lekárstvo je atraktívny odbor s veľkým potenciálom

Jednou z tohtoročných nominovaných osobností prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo bola lekárka a Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo MUDr. Adriana Šimková, PhD. V rozhovore nám prezradila, aké je to byť lekárom v prvej línii počas jednej z najväčších celosvetových pandémií, ako táto kríza ovplyvnila chod ambulancií, ale taktiež akým problémom čelí všeobecné lekárstvo na Slovensku.

Kategória medicíny a vedy jubilejného 25. ročníka ocenenia Krištáľové krídlo reagovala tento rok na silnú požiadavku spoločnosti oceniť predovšetkým odborníkov z oblasti zdravotníctva, prvýkrát v histórii aj z odboru všeobecného lekárstva. Ako vnímate tento fakt a zároveň vašu nomináciu?

Obklopte sa farbami, zabudnite na cigaretový dym a dajte priestor rozmanitosti

Jarné mesiace sú svieže, príroda sa prebúdza, ľudia trávia čoraz viac času vonku a všade naokolo vidieť a cítiť farby, rozmanitosť a závan sviežosti. Ten správny čas, aby fajčiari, ktorí nedokážu prestať fajčiť, siahli po lepšej alternatíve.

Keď lieči príroda

Ak sa stretne obdobie rekonvalescencie po chorobe s jarnou únavou je potrebné spozornieť! A to nielen pri doliečovaní chronickej únavy, ktorá je častým dôsledkom koronavírusového ochorenia. Pocit nekonečnej únavy podľa prieskumu WHO zažíva na jar viac ako 50 percent z nás. Ako sa jej brániť? Čo pomáha pri stavoch prejavujúcich sa malátnosťou a vyčerpanosťou?

 

Naše zdravie je potrebné posilniť, využiť prvé jarné lúče slnka na aktívny pobyt na čerstvom vzduchu, upraviť životosprávu – do jedálnička zaradiť čerstvú zeleninu a jarné byliny, využívať silu liečivých čajov a vitamínov. Keďže nie je vzácnosťou, že chrípku môžeme pri oslabenej imunite zimou a stresom vyčerpaného organizmu dostať v krátkom čase opakovane, dožičme si dostatok životodarného spánku. Ten lieči, podporuje budovanie prirodzenej imunity, dodáva silu a nakoniec aj psychickú pohodu, optimizmus aj v tejto neľahkej dobe.

8+1 miesto ako stvorené pre romantiku v Česku

Kam sa v Českej republike vybrať, ak chcete stráviť so svojou drahou polovičkou romantický deň? Radi vám dáme tipy, ktoré môžete využiť kedykoľvek na jar alebo v lete. Je jedno, či je to napríklad výročie vášho prvého rande alebo pri inej vzácnej príležitosti! Láska nemá hranice...

Nový svět v Prahe

Zvýšená teplota nám oznamuje problém. Kedy spozornieť?

Zvýšená teplota nám signalizuje, že niečo nie je v poriadku a s najväčšou pravdepodobnosťou sa na nás „prilepila“ nejaká infekcia– či už bakteriálneho alebo vírusového pôvodu.

Zvýšená teplota môže sprevádzať aj iné ochorenia, napríklad autoimunitné, onkologické, či ochorenia štítnej žľazy a môže sa objaviť aj ako sprievodný jav očkovania. Naše telo môže reagovať zvýšenou teplotou aj ako dôsledok teploty vonkajšieho prostredia (úpal) a tiež v súvislosti s užívaním niektorých liekov, či poškodením termoregulačného centra v hypotalame, vplyvom úrazu alebo cievnej mozgovej príhody.

 

Syndikovať obsah