Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Nevoľnosť detí pri cestovaní

Čitateľka pani Zdenka, mama dvoch malých chlapcov, nám do Poradne zaslala otázku: „Máme dvoch chlapcov,

4 a 2-ročných. Tento rok sme sa rozhodli dovolenkovať pri mori. Mám obavy ako deti zvládnu prvý let lietadlom, lebo pri dlhšej ceste autom sa vždy sťažujú na nevoľnosť. Môžete mi poradiť, ako deti pripraviť na túto záťaž?“

Radí MUDr. Danuša Siveková, gynekologička, homeopatka, akupunktúristka

 

Spolu s Baobab Collection a Dialog Jessenius o.p.s. bojujeme proti rakovine prsníka

Koncom prvého polroku 2019 sa v pražskej kamennej predajni interiérových vôní ARIA PURA konal press event, zameraný na kolekciu vonných sviečok Baobab Women a s ním spojený charitatívny projekt na podporu výskumu rakoviny prsníka. Na evente sa zúčastnil i viceprezident luxusnej značky Baobab Collection a spolu s majiteľom firmy ARIA PURA s.r.o. odovzdali šek s výťažkom z predaja neziskovej organizácii Dialog Jessenius o.p.s. a podporili tak onkologické pacientky v ich neľahkej životnej situácii.

Diagnóza IPF je stále neznámym ochorením

Idiopatická pľúcna fibróza (IPF) je ochorenie, pri ktorom sa pľúcne tkanivo zjazví, zhrubne alebo stvrdne, v snahe hojiť sa po opakovanom poškodení. Presná príčina ochorenia zatiaľ nie je známa. Medicína v súčasnosti nepozná liek, ktorým by sa ochorenie dalo vyliečiť, dá sa však oddialiť jeho progresia.

 

Pacientov s IPF pribúda

Rastlinné výťažky – tichí liečitelia

Výťažky rastlín – tisícročiami overený prostriedok na podporu zdravia. Rovnako dôležitá je ich misia liečiteľská i preventívna. Nesú v sebe program akejsi misie špeciálneho určenia. Dokážu priaznivo ovplyvniť našu vitalitu, výkonnosť, myslenie, koncentráciu, trávenie, srdce, zrak, obranyschopnosť...

V „zelených“ výživových doplnkoch Jamieson kanadského výrobcu prírodných vitamínov Jamieson Laboratories v typických baleniach so zeleným viečkom, dostupných výhradne v lekárňach, prinášajú výťažky rastlín ľudskému organizmu pohonné látky potrebné pre kvalitný život už 97 rokov. Súčasťou cesty ku zdraviu pre mnohé generácie sú teda priam úctyhodných sto rokov.

 

Štandardizovaný bylinný extrakt

Naberte odvahu, vyšetrite si stolicu Zachránite si život!

Na Slovensku zomrie na rakovinu hrubého čreva ročne až 2 300 ľudí. Nemuseli by, pretože pri včas diagnostikovanom ochorení je až 100 % šanca na vyliečenie. Stačí navštíviť svojho všeobecného lekára a absolvovať jednoduchý bezbolestný test. Nevyhnutnosť prevencie zdôrazňuje aj hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo MUDr. Jana Bendová, PhD, s ktorou sme sa rozprávali.

Pani doktorka, v porovnaní s priemerom EÚ na Slovensku zomiera na kolorektálny karcinóm takmer dvojnásobný počet ľudí. Prečo je tomu tak?

Príroda pomáha

Manželia, Isabelle a Marco Pacchioni sa rozhodli pomáhať ľuďom liečiť rôzne druhy ochorení a bolestí s prírodnými esenciálnymi olejmi. Založili značku Puressentiel. Ich životnou filozofiou je prinášať každý deň čistejšie a účinnejšie zdravie, viac úľavy a pohody. Výrobky Puressentiel sa zameriavajú na každodenné trápenia, bolesti svalov, kĺbov, čistotu interiéru, prinášajú úľavu a pohodu, majú veľa pozitívnych účinkov na naše zdravie. Každý výrobok Puressentiel je čistým koncentrátom prírodných aktívnych zložiek. Laboratóriá Puressentiel boli založené vo Francúzsku v roku 2005, dnes sú lídrom na trhu s aromaterapiou a sú dôkazom toho, že budúcnosť sa skrýva v prírode. Francúzska spoločnosť dnes predáva v 90 krajinách sveta viac ako 280 výrobkov.

 

„Príroda je náš svet, naša budúcnosť, naša surovina.“„Príroda je najlepší lekár: Dokáže vyliečiť tri štvrtiny chorôb a nikdy neohovára kolegov.“ Louis Pasteur

 

 

Čistota, dezinfekcia

Čistiaci spray Puressentiel obsahuje 41 esenciálnych olejov. Ničí škodlivé baktérie, redukuje zdroje alergií, znečistenia vzduchu a zápachy, plesne, mole, roztoče a ploštice. Sprej sa aplikuje do priestoru, 2 až 4-krát do vzduchu do štyroch rohov miestnosti, ktorú chcete dezinfikovať. Môžete ho aplikovať v domácnosti, v spálni, kúpeľni, kuchyni, v aute i do rôznych interiérov. Nepoužívajte v prítomnosti dieťaťa mladšieho ako 1 rok.

 

Akútne bolesti hlavy, chrbta a kĺbov

Bolesť hlavy a chrbta patrí podľa prieskumu k tým, ktorými Slováci trpia najčastejšie. V mnohých prípadoch ide o chronické bolesti a dlhodobé problémy. Hodiny cestovania za prácou či na dovolenky sú však taktiež spúšťačom akútnych bolestí. Jedným z najčastejších dôvodov vzniku migrény je však aj stres. Už len samotná predstava pracovnej či dovolenkovej cesty je stresujúca. Dá sa jej však vyhnúť racionálnym plánovaním a dodržiavaním niektorých zásad.

Prudká zmena počasia, klímy, zmena nadmorskej výšky či celková vyčerpanosť. Dôvodov, ktoré nám spôsobujú bolesti hlavy, chrbta či kĺbov počas dlhých ciest môže byť niekoľko a sú veľmi individuálne. V mnohých prípadoch môže byť bolesť chrbtice či hlavy podmienená už predchádzajúcimi či dlhotrvajúcimi problémami. Náhlym bolestiam sa však dá predísť.

 

Telo potrebuje kyslík a pohyb

Syndikovať obsah