Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Problémy na úrovni DNA

Lekári hovoria o najnovších poznatkoch z praxe: stúpa počet mužov s poškodenými pohlavnými bunkami na úrovni DNA.

Šokujúce zistenie. Až 15 % neplodných mužov má normálny spermiogram. Problémy sa vyskytujú na úrovni DNA, ktorú bežné vyšetrenie spermií nevie odhaliť.

 

Hypertenzia – novodobá epidémia

Pamätáte si, ako nám rodičia hovorievali, čo máme robiť? Zvykli nám radiť, ako sa správať alebo čo by sme mali robiť pre vlastné dobro. Keď sme sa spýtali: „Ale prečo?“, odpoveď znela: „Pretože ti to hovorím.“ Teraz je rad na nás! Povzbuďme k prevencii zdravia našich rodičov – povedzme im, aby si dali odmerať krvný tlak, pretože chceme, aby s nami boli čo najdlhšie. Buďme im príkladom. Šírme spoločne túto myšlienku aj prostredníctvom sociálnych sietí s hashtagmi #pretozetitohovorim, #becauseIsayso.

Hypertenzia má nepriaznivý vplyv na starších i mladých!

Niacínom proti cholesterolu

Stav nášho zdravia je nielen odrazom našej duše, ale priamo súvisí aj s našou výživou. Celý rad klinických štúdií potvrdzuje nezastupiteľnú úlohu výživných látok tak na zachovanie životaschopnosti nášho organizmu, ako aj na jeho ochranu. V poslednom čase záujem vedcov vzbudil mimoriadny potenciál vitamínu B3 – niacínu. Klinické štúdie preukázali, že niacín vo forme kyseliny nikotínovej má terapeutický účinok na zníženie hladiny „zlého“ LDL cholesterolu v krvi. Zároveň podporuje zvýšenie hladiny „dobrého“ HDL cholesterolu. A výsledok? Výrazné zlepšenie kvality kardiovaskulárneho systému!

Vysoký cholesterol má tretina obyvateľstva SR

Predpokladá sa, že minimálne jedna tretina obyvateľstva v SR má zvýšenú hladinu cholesterolu. Veľmi znepokojujúci je fakt, že viac ako 80 percent ľudí, ktorí patria do vysoko rizikových skupín populácie (sú to hypertonici, diabetici alebo tí, čo prekonali srdcovocievnu príhodu), nedosahuje normálne hodnoty cholesterolu. Normálne hodnoty cholesterolu má teda menej ako jedna pätina tejto rizikovej populácie! Vysoká hladina krvných tukov, najmä „zlého“ LDL cholesterolu je pritom najzávažnejším rizikovým faktorom srdcovo-cievnych ochorení. A hoci vyšetrenie hladiny cholesterolu je jednoduché a na Slovensku máme dostupnú efektívnu liečbu, mnoho ľudí nie je diagnostikovaných a nelieči sa.

Nedostatočná diagnostika

Jód a lecitín – nielen postrach tuku

Čo s nadváhou a zníženým metabolizmom? Odpoveďou môže byť dopĺňanie chýbajúceho jódu či lecitínu. Obe živiny pomáhajú nielen pri spaľovaní tukov, ale aj pri únave, slabosti, depresiách, zhoršovaní pamäti, pri problémoch so srdcom, zvýšenom cholesterole či pri ďalších civilizačných ochoreniach.

 

JÓD

Jód je jedným z najdôležitejších stopových prvkov, závisí od neho náš celkový zdravotný stav, vývin, rast, vitalita a možnosť dožiť sa vysokého veku v dobrej kondícii – má priamy dosah na všetky biochemické procesy v našom tele.

 

Projekt Od srdca k srdcu

Lekárnici zachraňujú životy

Cievna mozgová príhoda (mozgová porážka) patrí medzi najčastejšie srdcovo-cievne príhody a medzi najčastejšie príčiny úmrtia a invalidizácie.

 

Novinka: Krajšie a zdravšie s Thermalparkom Dunajská Streda

Snom každej ženy je príjemný oddych a relax v prostredí Thermalparku Dunajská Streda s množstvom služieb a možností. A práve preto vám ako jediný thermalpark na Slovensku ponúka exkluzívnu novinkuhydromasážnu posteľ VelusJet

Syndikovať obsah