Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Poklady kraja Vysočina

CzechTourism zahraničné zastúpenie Slovensko spoločne s príspevkovou organizáciou Vysočina Tourism predstavilo slovenským novinárom významný český región, ktorý láka návštevníkov na svoje bohaté kultúrne dedičstvo, cirkevné a pútnické miesta, športové a kultúrne podujatia i prírodné pamiatky a unikáty.

Riaditeľka Vysočina Tourism Oľga Königová vyzdvihla najmä jedinečné pamiatky UNESCO, architektonické skvosty svetoznámeho Jána Blažeja Santiniho-Aichela, miesta spojené so spisovateľom Jaroslavom Haškom i historické pamiatky mesta Jaroměřice nad Rokytnou. Z cirkevných a pútnických pamiatok pozvala do kláštorov a kostolov v Novej Říši, Křemešníku, Želive a Pohlede.

 

Ako na reflux

Narodenie bábätka, zvlášť toho prvého, predstavuje pre každého rodiča radostnú a doslova prelomovú udalosť.

Bez prikrášľovania môžeme povedať, že pred jeho príchodom sme naplnení najmä šťastím a veľkými očakávaniami, mnohé otázky, častokrát aj obavy z prvých náročnejších situácií a neznámeho, prichádzajú až potom, po porodení. Jednou z veľkých neznámych a častým strašiakom prvých dní býva práve aj grckanie. Je však dobré vedieť, že reflux je „normálny“ jav a jeho priebeh sa dá riešiť.

Prvé dni s bábätkom sú prelomové

Nepríjemný zápal šliach

Pálčivá, miestami až bodavá bolesť v oblasti šliach netrápi len futbalistov, ale aj turistov, záhradkárov, dokonca aj nič nerobiacich domasedov. Na prvý pohľad ľahko vyzerajúce poranenie dokáže pri zanedbaní prvej pomoci a nedodržaní následného oddychového režimu, bežné fungovanie človeka poriadne obmedziť. A čím dlhšie zápal zľahčujeme a ignorujeme, tým ťažšie sa potom lieči. Vedeli ste prečo zápaly šliach vznikajú a ako si s nimi poradiť?

Môže sa objaviť najmä po neobvyklej námahe spojenej s nedostatočným tréningom alebo nadmerným opakovaním rovnakých pohybov. Zahriatie alebo korekcia držania tela sú najlepšími riešeniami na prevenciu jeho vzniku a odpočinok je hlavnou indikáciou na jeho zmiernenie.

 

Čo je to zápal šliach?

Pripomenuli sme si mesiac pečene

Je to až neuveriteľné, ale z 1 600 vyšetrených Slovákov, má viac ako polovica steatózu pečene! Prvé výsledky projektu Sirius priniesli šokujúce zistenia. Čím to je, že Slováci majú stukovatenú pečeň? Sme nepoučiteľní?

 

Čo robíme nesprávne?

Svetový deň pečene si každý rok pripomíname 19. apríla. Pečeň je najväčší vnútorný orgán v našom tele. Všetko čo jeme, pijeme, prechádza pečeňou, takže tento orgán má pre zdravie človeka zásadnú úlohu. Súvisí tiež s imunitou, trávením, metabolizmom, ukladaním vstrebaných živín a vylučovaním.

 

Schudnite vďaka desatoru zdravého životného štýlu od lekára Borisa Bajera

Rozpustný kolagén, vitamínové vody, smoothies, nízkoenergetické drinky, ovocné shoty. Niektoré z týchto moderných nápojov či doplnkov stravy môžu byť pre telo prospešné. Pre ideálny pitný režim však stačí len dostatok pramenitej vody s vyváženým zložením. Ako si vypočítať objem tekutín, ktoré máte prijať a aké návyky si osvojiť, ak sa chcete začať lepšie starať o svoje zdravie, radí lekár a výživový poradca Boris Bajer.

 

Toto je desatoro zdravého životného štýlu, ktoré vám pomôže zlepšiť starostlivosť o zdravie. Obsahuje takzvané povinné jazdy, ako pravidelný pohyb alebo pitný režim. Keď sa na ne však pozriete bližšie, zistíte, prečo tieto okrídlené vety nie sú len frázami.

 

Ak sa po jedle prejdete, uloží sa vám menej tuku

Pomoc pre dojčenie

Každá mamička dobre vie, že najhodnotnejšou potravou pre dojčatá je materské mlieko. Je zásobárňou výživných látok potrebných pre zdravý vývoj dieťaťa, ktoré tvoria zároveň základ jeho ochrany pri kontakte so svetom.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie má starostlivosť o výživu dieťaťa sprevádzať tzv. povinné dojčenie, minimálne do pol roka, ideálne je však dieťa dojčiť do jedného roka, individuálne i dlhšie, do jeho prirodzeného odstavenia od prsníka matky.

 

Užite si Starý Smokovec naplno! Túry, vonkajší vyhrievaný bazén a skvelá gastronómia

Relax vo wellnesse, prechádzka v doline, výlet na bicykli či výstup na niektorý štít? K tomu príjemné zázemie luxusného apartmánu a vynikajúce jedlo. Aj takto môže vyzerať dovolenka v Tatrách.

Syndikovať obsah