Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Super úver už od 0,99 % ročne s až 5-ročným fixom

Pohrávate sa s myšlienkou, že si doma niečo vynovíte? Páčila by sa vám nová kuchynská linka so vstavanými inteligentnými spotrebičmi? Chcete si konečne prerobiť kúpeľňu presne podľa svojho gusta? Prípadne uvažuje o novej podlahe či výmene okien?

Alebo dokonca plánujete kúpu bytu, resp. výstavbu rodinného domu? Ak sa vás týka niektorá z týchto otázok, blíži sa chvíľa, keď si budete musieť odpovedať nielen na otázky ČO? a AKO?, ale aj ZA KOĽKO?

 

Bez pomoci to nepôjde

Bolesti na hrudníku nie sú vždy Iba „od srdca“...

Bolesti na hrudníku sú v prvom rade pre pacienta bolesťami, ktoré spôsobuje choré srdce, a tak ich pripisuje práve tomuto orgánu. Bolesti na hrudníku však môžu mať aj nekardiálne príčiny a je ich dokonca oveľa viac. Keď vynecháme pneumotorax, zápal pľúc, pľúcnu embóliu, ochorenia svalov a kostí či kĺbových spojení na prednej časti hrudného koša, stretneme sa aj s psychiatrickými príčinami ako úzkostný stav alebo depresívny syndróm.

Erecept - elektronické zdravotníctvo

Viac ako 1,5 milióna receptov predpísali na Slovensku od začiatku roka lekári pripojení do elektronického zdravotníctva cez elektronické služby a vyše 6,2 milióna predpisov si pacienti vyzdvihli a pripojené lekárne ich cez elektronické služby zapísali. Takmer 134 000 predpisov mohlo byť vydaných úplne bez papiera1.

Efektívnejšia a účelnejšia liečba pacienta so zreteľom na zvýšenú bezpečnosť

Bioterapiou proti rakovine

Starostlivo vypracovaný liečebný CoD protokol (špeciálna zmes liečivých bylín CoD, kapsuly CoD & Cielený Výživový Systém) významne prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu, ba aj k vyliečeniu pacientov s nádorovým ochorením. V nadväznosti na to bolo založené Informačné centrum pre rakovinu, ktoré má za úlohu poskytnúť relevantné informácie o vedecky dôkladne podložených možnostiach biologickej holistickej liečby rakoviny.

Namiešajte si kokteil zdravia pre seniorský vek!

Kto z nás netúži zostať fit, zdravý a výkonný až do neskorej staroby? Moderná medicína dospela k poznaniu, že ochorenia srdcovo-cievneho systému, problémy s krvným tlakom, opotrebovanie svalov a kĺbov a v dôsledku toho znížená pohyblivosť, rovnako ako v istých prípadoch náhle zlyhanie pamäti nie sú nevyhnutným sprievodným znakom starnutia. Podľa lekárov nie je ťažké byť aj v starobe aktívny a šťastný.

Potvrdilo sa, že mnohé z takzvaných stareckých chorôb v skutočnosti vôbec nie sú dôsledkom normálneho procesu starnutia, ale úzko súvisia s nesprávnym spôsobom života a často s nadmerným užívaním liekov. Zrekapitulujte si v mysli každý svoj deň, čo robíte pre svoje duševnú a telesnú pohodu?

 

Nenechajte mozog zlenivieť!

Koenzým Q10 - Dobíjač životných batérií

Pre jeho podporné terapeutické a preventívne účinky sa mu v medicínskych a vedeckých kruhoch pripisuje čoraz väčší význam. Podľa vedcov je nenahraditeľný pre bioenergetickú podporu životne dôležitých funkcií. Považujú ho za elixír života, ktorý zvyšuje imunitu, predlžuje život, dokáže opäť „nabiť“ životné batérie človeka.

České Švajčiarsko - Krajina plná tajomstiev

V severozápadnom cípe Českej republiky sa na ploche 79 km2 rozprestiera Národný park České Švajčiarsko, ktoré spolu so susedným Národným parkom Saské Švajčiarsko predstavuje oblasť pieskovcov, ktorá svojou rozsiahlosťou a zároveň minimálnym osídlením nemá v Európe obdobu. Za národný park bolo toto úchvatné skalnaté územie s jedinečnou faunou a flórou vyhlásené v roku 2000.

Syndikovať obsah