Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Svieža chuť pomarančov v čaji TEEKANNE Fresh Orange

Šťavnatú chuť pomarančov nemusíte hľadať len v sladkej dužine pod citrusovou kôrou. Osvieženie nájdete aj v čaji TEEKANNE Fresh Orange, kde sa skrýva kombinácia ovocia s príchuťou sviežich pomarančov, z obľúbenej série World of Fruits.

Povzbudzujúcu chuť čaju si užijete ako klasický teplý nápoj pre zahriatie, pripraviť z neho môžete aj perfektné studené občerstvenie, ktoré príjemne zaženie smäd v horúcich letných dňoch.

 

Farebná paleta čajov TEEKANNE World of Fruits hrá všetkými chuťami, od tých klasických až po exotické. V oranžovom balenie čaju Fresh Orange objavíte lahodné tóny tropických pomarančov, ktoré prinesú to pravé potešenie.

Na vlastnej koži

Aj vy poznáte ten pocit, keď sa niečo stane v tej „najnevhodnejšej“ chvíli ? Bol piatok večer a mne sa zlomil zub. Nie zadný, ktorý by nebolo vidieť. Stalo sa tak pri prednom zube hore, ktorý na diaľku „kričal“ – som vylomený.

A to v čase celkom a načisto najnevhodnejšom, v čase, keď všade, u nás i vo svete zúrila Corona. Najskôr som sa chlácholil, pod rúškom to predsa nevidno, no prázdne miesto po zube začínalo akoby na potvoru, ešte aj bolieť...

 

Tajné vitamínové bomby? Špenát, reďkovky, špargľa a lahôdková cibuľka

Záujem o sezónne ovocie a zeleninu stále rastie. Čerstvé ovocie a zelenina zaručujú vysoký obsah minerálov a vitamínov. Na našich poliach sa teraz žne napríklad špenát, reďkovky, špargľa alebo lahôdková cibuľka. Pre niekoho ide o bežné a všedné potraviny. Málokto ale vie, že v obsahu prospešných látok pre naše telo hravo predčia aj veľmi obľúbené avokádo, ktoré sa v posledných rokoch prezentuje ako superpotravina.

Špenát je vhodný na diéty

Puto s matkou je nezlomné, jej kosti však áno

Osteoporóza kradne nielen kosti, ale aj roky života

ICE POWER - úľava od bolesti, urýchlenie hojenia, regenerácia kĺbov

Oddávna je známe, že chlad zmierňuje bolesť, redukuje opuch i podliatiny a eliminuje vznik podkožného krvácania – hematómov. Spomeňme si, ako nám staré mamy pri detských zraneniach prikladali na čerstvo vzniknutú hrču na čele studený obklad, napr. ľad, vrecúško zmrazených potravín či príborový nôž.

Chladivá terapia sa používa často aj v športe. Kto z nás by nezaregistroval zábery z futbalových zápasov, kedy zdravotník hráčovi na zranenie aplikuje chladivý sprej.

 

PROBIOTIKÁ Spolurozhodujú o našom zdraví

Probiotiká vedia robiť zázraky. Zvládajú obnoviť narušenú rovnováhu bakteriálnej črevnej flóry a účinne pomôcť „preťaženému” tráviacemu traktu. Dôkladne chránia nielen zdravie čriev, ale aj celý vaginálny ekosystém žien. Lekári ich najčastejšie odporúčajú užívať počas príjmu a po príjme antibiotík. Sú prirodzeným spôsobom k návratu zdravia a posilneniu imunity. Dokážu vrátiť naštrbené vnútorné prostredie nášho tela do normálu.

Ako môžeme znížiť riziko škodlivosti cigariet?

Kým niektorí odborníci vidia v znižovaní rizika možnosť pre dospelých fajčiarov, pre iných predstavuje kontroverziu. Koncept znižovania rizika je pritom dlhé roky používaný pri liečení rôznych závislostí. O čo presne ide a prečo by sme si pred ním nemali zakrývať oči?

Prístup znižovania rizika (z angl. j. harm reduction) uplatňujú lekári v oblasti liečby všetkých závislostí, kde znižuje škodlivé zdravotné, sociálne a ekonomické dopady fajčenia či užívania drog a súčasne chráni ostatnú spoločnosť. Ide o spoločensky dlhodobo a dobre akceptovaný koncept verejného zdravia. V prípade fajčenia sa však stretáva s kritikou.

 

Syndikovať obsah