Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

Máj, mesiac milostných radovánok

Máj, lásky čas. Hovorievali kedysi naše babičky a mamičky. Predpokladajme však, že ne mys leli len platonickú túžbu milovať vysnívanú polovičku, ale skutočné milovanie so všetkým, čo k nemu patrí. Neľakajte sa, neprelistovali ste sa k zakázaným stranám nevhodným pre maloletých čitateľov. My v Lieku nazeráme aj na kvalitný a šťastný sexuálny život zo zdravotného hľadiska. Tak, aby „všetko“ fungovalo, ako má. Môžeme aj za mužskými disfunkciami hľadať ženu? Tak ako sa hovorieva v kuloároch? LIEK vám prináša odpovede na mnohé tabuizované otázky.

 

 

Pomôžeme vám s vybavením domácnosti

Kúpa nového bytu, výstavba rodinného domu, alebo prerábka už existujúceho bývania patrí k zásadným krokom v živote človeka. Dôležité však je dotiahnuť veci pekne do konca. Tou pomyselnou čerešničkou na torte, ktorá dá tvár vášmu bývaniu, je to, ako si ho zariadite.

 

 

 

Je len na vás, či sa zameriate na vybudovanie si rodinného hniezda napríklad v rustikálnom štýle, alebo dáte prednosť strohému biznis dizajnu, prípadne si vyberiete niektorú z množstva ďalších núkajúcich sa možností. Samozrejme, potrebné je do domácnosti nakúpiť tiež bielu a čiernu elektroniku a ďalšie veci potrebné pre život. Preto rovnako, ako ste museli vyriešiť otázku financovania zabezpečenia si strechy nad hlavou, potrebné je zvážiť, kto vám poskytne prostriedky za čo najvýhodnejších podmienok na zariadenie vašej domácnosti.

 

 

Objavujte Moravskosliezsky kraj zadarmo

Predĺžte si tohtoročné leto a spoznajte pritom to najlepšie z Moravskosliezskeho kraja zadarmo! V septembri a októbri dostanete jedinečnú možnosť navštíviť desiatky top miest kraja hrdého nielen na svoju priemyselnú tradíciu bez platenia vstupného.

Moravskosliezsky kraj sa v rámci oživenia cestovného ruchu rozhodol predĺžiť tohtoročnú turistickú sezónu. V priebehu septembra a októbra 2020 tak ktokoľvek, kto zavíta do regiónu, dostane možnosť navštíviť výber tých najatraktívnejších miest úplne zadarmo.

Schill Dental - ústretovosť na prvom mieste

Bol začiatok júna a počas môjho pobytu v Bratislave ma akoby na potvoru začal bolieť zub, začína svoje rozprávanie pán Bohuslav Rajčan z Trnova, malej obce neďaleko Martina. Pokúsil som sa telefonicky skontaktovať s mojou stomatologičkou, ku ktorej chodím už od strednej. Nemilo ma prekvapila termínom ošetrenia, ktoré malo byť až o mesiac. Dal som teda na odporúčania kamarátky Zuzky a pokúsil sa objednať do Schill Dental.

2020 mení plány, boj za zdravé prsia ostáva!

Heslo tohtoročného pochodu za zdravé prsia, #SPOLU, zostane len v rovine symbolickej. 12. ročník charitatívneho podujatia sa totiž neuskutoční. Napriek okolnostiam môžeme #SPOLU vyjadriť podporu počas októbra, mesiaca boja proti rakovine prsníka.

Spoločnosť Avon sa celosvetovo snaží zlepšovať nielen postavenie žien, ale aj ich zdravie. Dlhodobo sa venuje problematike rakoviny prsníka a ani v čase pandémie nezabúdala na ženy, ktoré postihlo toto ochorenie. Zdravie žien a ich rodín je pre kozmetickú spoločnosť prioritou. V boji s rakovinou prsníka dokážeme byť silnejší len vtedy, ak budeme držať #SPOLU.

 

Čo ste možno nevedeli o kuracom mäse alebo mýty dnešnej doby

Kuracie sa na Slovensku radí medzi najobľúbenejšie druhy mäsa. Nie je sa čomu čudovať. Je chutné, rýchlo hotové a môžeme ho upraviť na mnoho rôznych spôsobov. Vďaka svojim výborným nutričným hodnotám ho odporúčajú výživoví špecialisti ako súčasť redukčných diét a tiež na bežnú konzumáciu. Aj napriek svojej obľúbenosti ide o potravinu, ktorú množstvo ľudí zo svojho jedálničku vynecháva kvôli nepodloženým informáciám. Nasledujúci článok uvedie na pravú mieru niekoľko najznámejších mýtov, ktoré sa ku kuraciemu mäsu viažu.

Mýtus: Kurčatá sa bežne kŕmia rastovými hormónmi a antibiotikami.

Protichrípková lekárnička - účinný tromf proti chrípke...

eto strieda jeseň a s ňou typické počasie – nižšia teplota, hmlisté rána, veterné či daždivé dni... A s jeseňou sa ako bumerang každý rok vracia aj obdobie typických jesenných ochorení, najmä chrípky a chrípke podobných ochorení. Tieto zmeny sú veľkou skúškou aj pre náš imunitný systém, ktorý nemusí byť po „letnom prázdninovaní“ na ne bez vonkajšej podpory dostatočne pripravený. Ak však máme po ruke dobre vybavenú homeopatickú „protichrípkovú“ lekárničku, nemusíme sa každoročných jesenných zdravotných komplikácií obávať.

Prečo práve homeopatia?

Homeopatia je prírodná liečba, ktorá stimuluje prirodzené liečebné mechanizmy v tele pacienta, má liečebné aj preventívne účinky. Ak teda priamo nelieči akútne ochorenie, preventívne prispieva k tomu, aby sme v náročnom období zvýšeného šírenia sa infekčných ochorení, neochoreli.

 

Meningokoky útočia nenápadne, rýchlo a dramaticky

Zákerné invázne meningokokové ochorenia sú najnebezpečnejšie pre deti do piatich rokov veku, obzvlášť pre dojčatá

Svalové kŕče - odkiaľ sa berú a ako sa im vyhnúť?

Svalové kŕče sú nepríjemný bolestivý stav, ktorý zažil prakticky každý z nás. Príčiny ich vzniku sú rôznorodé, rovnako ako aj ich rozsah. Najčastejšie však sprevádzajú akútne či chronické svalové preťaženie a deficit minerálov. Najbežnejšie sa objavujú kŕče dolných končatín alebo chrbtového svalstva.

Syndikovať obsah