• warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/f/a/fa1b9290-0a1f-4ef0-ae68-c319be6233d8/beautywoman.sk/web/sites/all/modules/cck/content.module on line 1284.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/f/a/fa1b9290-0a1f-4ef0-ae68-c319be6233d8/beautywoman.sk/web/sites/all/modules/cck/content.module on line 1284.

Z obsahu

Spoločenská a charitatívna udalosť roka už dnes v Bratislave

Už dnes, 9. januára, otvorí svetová hviezda hudobnej scény, britský hudobník a spevák Paul Young úderom na gong 16. dobročinný Ples v opere v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. 

Pomáhať mu je blízke aj preto prijal pozvanie spievať na Plese v opere a podporiť charitatívne zameranie Plesu v opere, ktorého výťažok smeruje na pomoc chorým deťom.

Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku 4. Centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, vznikne v Banskej Bystrici. 

nie je

nie je

VYSOČINA - dovolenka, ktorá jej zmenila život

Rodáčka zo Senice nad Myjavou žijúca v Čechách na Vysočine si tento kraj zamilovala na prvý pohľad. Predstavila nám jedinečné miesta, zákutia a pamiatky, ktoré tu treba vidieť. Hovorí o nich so zanietením a my veríme, že je to miesto neskonalých možností. Oľga Königová je riaditeľkou Vysočina Tourism a v nasledujúcich riadkoch vás vtiahne do svojho života na Vysočine.

Vieme o vás, že na Vysočinu ste prvýkrát išla na dovolenku. Dnes je cestovný ruch aj vašou prácou. Kedy sa to všetko začalo?

Začalo to v lete v roku 1996, keď sme s manželom trávili svoju dovolenku na Vysočine. Bývali sme v Brne a ten týždeň na Vysočine bol takým kontrastom. Vedeli sme, že sa sem vrátime. Trvalo to 11 mesiacov a my sme prišli natrvalo. Odsťahovali sme sa hneď po narodení dcéry.

 

Vegánska výživa na vzostupe - nové trendy v rastlinných bielkovinách

Svetový deň vegánstva, ktorý sme si pripomenuli začiatkom novembra poukazuje na rastúci trend vegánskej stravy. Odhaduje sa, že v súčasnej dobe sa celosvetovo až 88 miliónov ľudí stravuje výhradne vegánsky a hodnota trhu s rastlinnými bielkovinami by mala do roku 2027 dosiahnuť hodnotu 23,4 miliardy dolárov. Štúdia tvrdí, že rastlinná strava môže znížiť riziko ischemickej choroby srdca až o 40 %. Odborníci zdôrazňujú, že na zabezpečenie plnohodnotnej výživy je potrebné dodržiavať niekoľko kľúčových pravidiel.

Rastlinná strava a jej zdravotné výhody

V posledných rokoch sme svedkami výrazných zmien v spôsobe stravovania spoločnosti. Mnoho ľudí preferuje rastlinné bielkoviny pred živočišnými a ako dôvody najčastejšie uvádzajú etické presvedčenie, zdravotné benefity a ochranu životného prostredia.

 

Infekciám v nemocniciach vieme predchádzať digitálnymi riešeniami

Napriek pokroku v medicíne 21. storočia predstavujú infekcie v nemocničnom prostredí stále závažný problém a značnú záťaž pre zdravotnícke systémy. Len v európskych krajinách ochorie na infekciu získanú v nemocnici alebo v opatrovateľskom zariadení ročne takmer 3,5 milióna ľudí, podľa WHO v priemere jeden z desiatich pacientov na takúto infekciu zomiera. Nozokomiálnym nákazám však vieme predchádzať nielen vhodnými opatreniami, ale aj modernými a efektívnymi digitálnymi riešeniami.

Cesta pacienta k liečbe rakoviny pľúc trvá na Slovensku viac ako 160 dní

Všeobecní lekári združení v Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska a pneumológovia sa spájajú v unikátnej iniciatíve v boji proti rakovine pľúc. Začínajú intenzívne spolupracovať a pripravovať nové štandardy v záujme zadefinovania cesty pacienta od všeobecného lekára k pneumológovi. Nechcú čakať na spustenie skríningového programu a iniciatívu berú do vlastných rúk. V záujme všetkých pacientov, ktorých je potrebné čím skôr diagnostikovať a liečiť.

Pre zdravie mužov

Správna životospráva, pohyb i včasné podávanie prírodných látok – vitamínov, minerálov a špeciálnych rastlinných výťažkov dáva každému mužovi šancu ovplyvniť svoje zdravie tak preventívne, ako aj pri objavení sa prvých príznakov ochorení.

Neposlušná prostata

Zväčšená prostata trápi s pribúdajúcim vekom asi každého druhého muža. Najmenej u polovice mužskej populácie sa problémy prejavia vo veku okolo 60 rokov, prvé príznaky zdurenia môžu však muži pocítiť už okolo 40. až 50. roku života. Viac ako polovica pacientov so zväčšovaním prostaty prichádza ale k lekárovi až vtedy, keď pociťujú bolesť pri močení, alebo majú problémy v sexuálnom živote.

Radisson Blue Carlton Hotel - hostia si môžu vybrať aj IQOS FRIENDLY izbu

Bratislavský Radisson Blu Carlton, hotel s najlepšou adresou v meste, prichádza na Slovensku s unikátnou novinkou. Odteraz si hostia budú môcť pri ubytovaní vybrať jednu z hotelových IQOS FRIENDLY izieb, v ktorej bude povolené užívanie bezdymových zariadení. Týmto sa rozšíria hotelové služby a zvýši sa komfort dospelých hostí, ktorí sú zároveň užívateľmi bezdymových zariadení, ako je napr. IQOS.

Je čas na preventívnu prehliadku u urológa. Tá môže ročne zachrániť stovky životov

Na rakovinu prostaty ročne na Slovensku zomiera takmer 600 mužov, odborníci pritom upozorňujú, že ak sa toto ochorenie zachytí včas, je liečiteľné s 97 % úspešnosťou. Čo bráni mužom v absolvovaní preventívnych prehliadok? Často je to najmä ostych a strach. Iniciatíva Movember každoročne práve v novembri upriamuje pozornosť na mužské zdravie a prevenciu rakoviny prostaty. Poliklinika Bezručova sa pri tejto príležitosti spojila s hercom a študentom medicíny Victorom Ibarom a spoločne vyzývajú mužov, aby mysleli na svoje zdravie.

Syndikovať obsah