Apríl 2022

Ak sa stretne obdobie rekonvalescencie po chorobe s jarnou únavou je potrebné spozornieť! A to nielen pri doliečovaní chronickej únavy, ktorá je častým dôsledkom koronavírusového ochorenia. Pocit nekonečnej únavy podľa prieskumu WHO zažíva na jar viac ako 50 percent z nás. Ako sa jej brániť? Čo pomáha pri stavoch prejavujúcich sa malátnosťou a vyčerpanosťou?

Jarné mesiace sú svieže, príroda sa prebúdza, ľudia trávia čoraz viac času vonku a všade naokolo vidieť a cítiť farby, rozmanitosť a závan sviežosti. Ten správny čas, aby fajčiari, ktorí nedokážu prestať fajčiť, siahli po lepšej alternatíve.

Pri stukovatenej pečeni okrem troch hlavných jedál treba dbať i na biologicky hodnotné bielkoviny obsahujúce fosfolipidy ako sója a produkty z nej

Jednou z tohtoročných nominovaných osobností prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo bola lekárka a Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo MUDr. Adriana Šimková, PhD. V rozhovore nám prezradila, aké je to byť lekárom v prvej línii počas jednej z najväčších celosvetových pandémií, ako táto kríza ovplyvnila chod ambulancií, ale taktiež akým problémom čelí všeobecné lekárstvo na Slovensku.

Príjemná prechádzka v meste, voňavá kávička či chutný koláčik a k tomu luxusné wellness? Poďte s nami do mesta módy, ktoré je ideálne pre rodiny s deťmi, gurmánov a tiež na romantickú prechádzku uličkami. Nebudete sklamaní, na jednom mieste je toľko pamiatok, že kým všetky prejdete, nudiť sa nebudete.