December 2018

Strašiak zvaný menopauza: Ako zistiť, či ste v prechode? Menopauza čaká skôr či neskôr na každú ženu bez výnimky. Viete, na čo sa pripraviť a ako ju odhaliť už podľa prvých príznakov?

Na deficit železa poukazujú lekári opakovane u žien, ktoré majú silnú menštruáciu, nedostatočnú výživu alebo tento problém dostali do vienka už v genetickej výbave. Krvné skúšky u nich opätovne poukazujú na nižšiu hladinu hemoglobínu, ktorá sa často neoptimalizuje ani po úprave životosprávy a obvyklej suplementácii. Mnohé ďalšie ženy však často o dlhodobom nedostatku železa vo svojom krvnom obraze ani netušia. Zápasia s nevysvetliteľnou únavou, zrýchleným pulzom, závratmi, bolesťami hlavy či nechutenstvom. Sú poblednuté, vypadávajú a rozdvojujú sa im vlasy a lámu sa im nechty. Ide o symptómy, ktoré ich môžu upozorňovať na nedostatok červených krviniek – ANÉMIU – v dôsledku deficitu železa.

Deti, dospelí, tehotné ženy, cestovatelia, ľudia, ktorí majú zvýšené riziko nákazy, i profesionáli, ktorí sa pri výkone zamestnania stretávajú s infekčnými ochoreniami, všetci potrebujú na ochranu svojho zdravia a života očkovanie. Ak ochrana populácie očkovaním zlyhá, prichádzajú epidémie – ako bola nedávna epidémia osýpok na východnom Slovensku v máji 2018. Je to dôkaz, že poklesom zaočkovanosti by došlo k vážnemu a neuváženému ohrozeniu zdravia verejnosti, k zbytočným ochoreniam a úmrtiam.

Najsilnejšia lekárenská značka na slovenskom trhu Dr.Max rozširuje svoje odborné služby a najmä sortiment v oblasti dermokozmetiky, krásy, starostlivosti o pleť a pokožku celého tela. Návštevníkom lekární prinášame exkluzívne novinku v podobe francúzskej kozmetiky URIAGE. Základom tejto medzinárodnej značky je unikátna termálna voda, ktorá vyviera v srdci francúzskych Álp v masíve Belledonne a je stáčaná priamo nad prameňom. Kombinácia termálnej vody a až 23 patentovaných originálnych účinných látok pochádzajúcich z biotechnologického výskumu sú zárukou jedinečných benefitov a starostlivosti, ktoré užívateľom kozmetika URIAGE ponúka.

S chladným ročným obdobím sa spája nielen vietor, dážď a sneh, jeho neodmysliteľným sprievodcom je aj chrípka... Nie je náhoda, že vždy dáva o sebe vedieť práve v zime, v čase, keď je najciteľnejší rozdiel medzi teplotou vonkajšieho a vnútorného prostredia.

Podľa odhadov umiera na diabetes každých 7 sekúnd jeden človek. Najčastejšou príčinou sú srdcovocievne komplikácie, ktoré sú celosvetovo príčinou úmrtia až u 65 % diabetikov. Na podporu diabetikov vznikla Slovenská diabetologická asociácia a jej edukačný portál, ktoré pacientom priblížia nové terapeutické možnosti a aktívnu podporu v súvislosti s ochorením. Na riziká srdcových komplikácií spojených s diabetom upozorňuje aj kampaň #OneThing – Jediná vec, ktorú potrebujete vedieť. Ide o vaše srdce – ochraňujte si ho!

Spoločnosť Dr.Max a Nadácia Križovatka sa spojili, aby spolu pomáhali nemocniciam a rodičom detí, ktoré sú ohrozené „syndrómom náhleho úmrtia dojčiat – SIDS“. Významným partnerstvom, ktorého výsledkom je nákup 100 monitorov dychu, prispela spoločnosť Dr.Max k cieľu Nadácie Križovatka, ktorá sa snaží vybaviť týmito zdravotníckymi pomôckami pôrodnícke oddelenia a jednotky intenzívnej starostlivosti v nemocniciach na celom Slovensku.

Rok sa pomaly dostáva do svojej záverečnej etapy a prináša so sebou aj posledné ročné obdobie. Zima vo Vysokých a Nízkych Tatrách, na Spiši, ale aj v Bratislave má svoje čaro. Po náročnom dni plnom zimných športov, turistiky alebo prechádzok nádhernou zimnou prírodou každému dobre padne oddych vo wellness centrách hotelov spoločnosti SOREA, ktorá na nasledujúcu sezónu zima a jar 2019 pripravila bohatú ponuku produktov pre rodiny s deťmi, páry, jednotlivcov, ale aj seniorov.

Pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC) na bratislavských Kramároch opätovne stretlo veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením pomôcť a spríjemniť deťom pobyt v nemocnici.