Dr.Max už má vo svojich lekárňach ochranné kryty

Zvýšenie bezpečnosti zamestnancov, zlepšenie preventívnych opatrení pre zákazníkov a nedostatok ochranných pomôcok sú hlavné dôvody nového mimoriadneho opatrenia v lekárňach Dr.Max. Farmaceutov a farmaceutických laborantov odteraz chráni ochranného plexisklo.

Impulz na zavedenie ochrannej bariéry z priesvitného plexiskla prichádza v čase nedostatku ochranných pomôcok. „Naši kolegovia v lekárňach boli pod enormným tlakom. Ako zdravotnícki pracovníci sú bezpochyby v prvej línii kontaktu s pacientmi a denne pracujú s vedomím vysokého rizika infikovania novým koronavírusom. Aj preto, ešte viac ako kedykoľvek v minulosti, je pre nás absolútnou prioritou ich zvýšená ochrana. Plošné zavedenie bariéry z priesvitného plexiskla je riešenie, ktoré sa stretáva s pozitívnou spätnou väzbou. A to je pre nás najdôležitejšie,“ uvádza Jan Žák, generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku.

 

Dr.Max začal s inštaláciou ochranných plexiskiel v druhej polovici marca 2020 vo svojich lekárňach v hlavnom meste. Postupne vybavil touto novinkou lekárne na Slovensku. Z pohľadu priorít a akútnosti inštalácie išlo prioritne o lekárne nachádzajúce sa v obchodných priestoroch a galériách supermarketov, kde bola najvyššia koncentrácia a pohyb návštevníkov. Následne pribudli ochranné bariéry v nemocničných a poliklinických lekárňach, aby bola ochrannými plexisklami vybavená každá lekáreň Dr.Max.

 

Okrem nových ochranných bariér, ktoré postupne nainštalovali v lekárňach a ktoré majú oddeliť lekárnikov od návštevníkov a zvýšiť preventívne opatrenia, pristúpil Dr.Max k viacerým mimoriadnym opatreniam. Zákazníkov napríklad vyzýva k individuálnemu vstupu do priestorov lekární, ten je potom podmienený ochranou tváre a v prípade možnosti apelujú na bezhotovostné platby. Tiež pripravili dôležité pokyny, ktoré pomôžu urýchliť výdaj liekov, čím prispievajú k zodpovednému správaniu. Dôležité pokyny sú uvedené na priečelí každej lekárne a dostupné sú aj na webe www.drmax.sk.

 

V neposlednom rade je to potom výzva smerom na pacientov a zákazníkov, aby si nevytvárali neodôvodnené prehnané zásoby liekov. „Chceli by sme touto cestou ľudí vyzvať, aby k nákupom a zásobovaniu sa lekárenským sortimentom pristúpili zodpovedne,“ dodáva generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku Jan Žák.

 

Patrí do vydania: 
Apríl 2020