Jún 2023

Enzýmy sú bielkoviny, ktoré urýchľujú zložité chemické reakcie, pri ktorých vznikajú pre telo potrebné látky. Sú nenahraditeľné takmer pre všetky procesy prebiehajúce na bunkovej úrovni, ktoré podporujú zachovanie života.

Máte zvýšený cholesterol? Trpíte ochoreniami srdca a ciev či zvýšeným krvným tlakom? Pomôžu vám prírodné produkty – extrakty z ovocia a rastlín.

Spoločensky zodpovedný prístup k našej planéte je stále viac a viac dôležitý. Platí to aj pre Slovensko, ktoré sa dlhodobo borí s problémom cigaretového odpadu. Vedeli ste, že ročne sa na celom svete vyhodí až 4,5 bilióna použitých cigaretových filtrov?

Letné prázdniny sa blížia a každým dňom sme bližšie k našej vytúženej dovolenke. Kam sa vyberiete tento rok? Za exotikou, k moru, na ostrov? Alebo si doprajete nejakú tú „poznávačku“? Ani výlet loďou či dovolenka na Slovensku nemusí byť zlou voľbou. V každom prípade platí, že si treba dopriať pohodu, pokoj a pár dní absolútneho vypnutia od stresu. A rovnako aj bez zlozvykov ...

Po rokoch pandémie sa tradičná celoslovenská zbierka Deň narcisov zastabilizovala a jej 27. ročník vplyvom enormného nasadenia a úsilia Ligy proti rakovine priniesol aj v tejto náročnej dobe významný výnos. Každoročne sa z neho realizujú bezplatné celoročné projekty pre onkologických pacientov a ich blízkych. Aj tento rok i vďaka výnosu zbierky prichádza LPR s novinkami pre pacientov a zintenzívňuje tiež svoje preventívne aktivity.