Jún 2022

Kečup milujeme všetci bez rozdielu, malí i veľkí. Je univerzálnym gurmánskym jazykom chuti všetkých národov na svete. Špagety, hranolčeky či burger... bez kečupu si ich ani nevieme predstaviť. Navyše, kečup to vie poriadne roztočiť a nuda na tanieri nehrozí! Že sa s jedlom nehrá? Koho by nepotešil kečupový smajlík na raňajkovej omelete? Deň je hneď o niečo krajší!

Slnečné lúče sú pre zdravý život nevyhnutné, no aj na ich pôsobenie sa treba náležite pripraviť. Vysoké koncentrácie voľných radikálov môžu totiž spustiť nespočetné reťazové reakcie, ktoré môžu v konečnom dôsledku viesť k vysokej úrovni oxidačného stresu a tým k masívnemu poškodeniu tela. Napríklad pri prehnanom vystavovaní sa slnku a opakovanom spálení kože sa môžu prejaviť vo forme rakoviny kože. Preto uprednostnime postupné opaľovanie spolu s ochranou pred spálením.

Muži nad 35 rokov – myslíte si,že bolesti hlavy, nespavosť a občasné bolesti na hrudníku, máte zo stresu? A čo, ak je to inak? Zmerajte si svoj krvný tlak a ak sú jeho hodnoty vyššie ako 140/90 mmHg, objednajte sa k lekárovi. Nerobte zo seba hrdinov, nebagatelizujte svoj zdravotný stav, o niekoľko rokov vám to môže nepekne spočítať!

Po 2 rokoch pauzy zorganizovala Liga proti rakovine 26. krát verejno-prospešnú zbierku DEŇ NARCISOV. Opäť aj v uliciach, opäť za pomoci dobrovoľníkov. Prispievatelia, partneri zbierky i dobrovoľníci prijali návrat tohto slovenského fenoménu mimoriadne pozitívne. Po sčítaní vyzbieraného výnosu sú k dispozícii predbežné výsledky, ktoré sú nečakané a veľmi príjemne prekvapili.

Hotel, v ktorom sa vrátite v čase. Odkazuje na históriu ulice ako honosného bulváru s palácmi mešťanov a aristokracie. Ukrytý medzi stromami s výhľadom do prezidentskej záhrady – to je jedinečný hotel v centre Bratislavy.