Stretnutie ľudí s veľkým srdcom

Pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC) na bratislavských Kramároch opätovne stretlo veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením pomôcť a spríjemniť deťom pobyt v nemocnici. Poslaním našich lekárov a nás všetkých je darovať deťom, ktoré majú choré srdiečko, bezstarostný a plnohodnotný život s nádejou na ďalší krásny deň. Tak ako po minulé roky pripravila Nadácia Detského kardiocentra pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy.

 

Medzi malých pacientov aj tento rok zavítali milí a vzácni hostia, ktorí ich už tradične prišli potešiť a povzbudiť svojou osobnou účasťou. Juraj Bača aj Janka Lieskovská, ktorí svojimi srdečnými úsmevmi rozdávali radosť naokolo. Najviac sa detičky tešili z príchodu Mikuláša, anjela a čerta, ako aj z postavičiek populárneho televízneho programu z RTVS Trpaslíci Smajlíci, ktorí urobili prítomným malým pacientom nezabudnuteľný program. Deti celý program sledovali so zatajeným dychom. Herec Juraj Bača prišiel do Detského kardiocentra deťom zaspievať a pravdupovediac, jeho skvelý hlas spolu s gitarou veľmi rýchlo roztancoval prítomné detičky. A aby toho nebolo málo, do pestrého programu sa zapojili aj milé postavičky snehuliaka a macka.

 

„Teším sa aj spolu s mojimi kolegami, že našim detským pacientom aspoň takýmto spôsobom na chvíľu rozžiarime ich smutné očká. Detičkám prajem skoré uzdravenie a ďakujem za pomoc našim partnerom a celému kolektívu Detského kardiocentra,“ uviedla Mária Kadlečíková, správkyňa Nadácie Detského kardiocentra.

 

„Je pre nás cťou, že môžeme aj takýmto spôsobom pravidelne podporovať činnosť Detského kardiocentra a prispievať tak ku skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Osobitne by som sa chcela poďakovať lekárom, zdravotným sestrám a celému personálu Detského kardiocentra za ich obetavú a záslužnú prácu. Rada by som v mene spoločnosti Sanofi poďakovala organizátorom za možnosť spolupodieľať sa na tomto podujatí. Malým pacientom želám skoré uzdravenie a úsmev na ich tváričkách,“ uviedla Beáta Kujanová zo spoločnosti Sanofi.

 

Autor: JK, Foto: Mgr. Štefan Drgoň

Patrí do vydania: 
December 2017