December 2022

Pre lepšiu odolnosť organizmu voči stresu a sychravému počasiu v zimnom období, kedy našu imunitu často oslabujú chlad a krátke dni s nedostatkom slnka, zadeľme do svojho denného režimu viac pohybu, ako aj optimálnu stravu – dbajme o vyváženú konzumáciu jedál i sladkých pochúťok. Vytvoríme si tak podnety pre naše zdravie a duševnú pohodu. Odzrkadlí sa to na obranyschopnosti nášho organizmu i našej línii! Na jar sa tak budeme cítiť vitálnejší, nebudeme musieť riešiť zopár kilogramov navyše, a jarná únava sa nám vyhne oblúkom. O lepšej odolnosti organizmu – imunite ani nehovoriac.

Vianoce sú tu. Zabudnite na zlozvyky, stres a cigaretový dym. Užite si najkrajšie obdobie v roku so svojimi najbližšími, vybehnite na vianočné trhy, zatancujte si na večierku, oslávte Nový rok a skúste popremýšľať, ktorému zlozvyku dáte stopku.

Medicína budúcnosti v diabete sa začína už teraz. Základom úspechu je liečba „ušitá“ na mieru a jednoduchosť užívania – pretože každý pacient je jedinečný. Máme na Slovensku dostatok liekov na individuálnu liečbu?

Jeseň je jedno z najkrajších a najfarebnejších ročných období. Toto ročné obdobie však prináša aj náhle a výrazné zmeny počasia. A tiež menej slnka a viac tmy. Kvôli častým zmenám počasia je obdobie jesene najnáročnejšie pre ľudský organizmus. A najviac postihnutí sú „kardiaci“. Meteosenzitivita je jav, ktorý môže spôsobiť až infarkt.

Predstavte si, že ste v jednej miestnosti s deviatimi ďalšími ľuďmi, ktorých poznáte. Jeden z vás má choré obličky, ktoré mu čoskoro zlyhajú, a zrejme o tom ani netuší. Desať percent populácie totiž trpí ich chronickým ochorením, pričom o tom ani nemusí vedieť, dokonca ani vtedy, keď im obličky prestanú fungovať na neuveriteľných 90 %! V tom je skrytá zákernosť ochorenia obličiek, ktoré sa však dá ľahko odhaliť a liečiť. Táto tichá choroba ohrozuje každého piateho muža a každú štvrtú ženu.

 

Lyžiarske areály v severných Čechách sú pripravené na novú sezónu a Liberecký kraj láka na skvelé prepojenie, kedy spoznáte nielen stovky kilometrov zjazdoviek a bežkárskych trás, ale aj umenie miestnych sklárov. Liberecký kraj predstavil v Bratislave zimnú ponuku.

Nielen telo, ale aj myseľ či duša si zaslúži dokonalý relax. Príjemné zážitky doplnené o čarovné miesta – presne táto kombinácia môže vynikajúco pôsobiť na naše zmysly. A práve tie si na konci roka zaslúžia ešte väčšiu pozornosť. Poďte s nami na jedno miesto, kde sa vám bude páčiť.