Október 2022

Flavonoid kvercetín so silným antioxidačným účinkom, ktorý sa nachádza vo väčšine rastlín, ponúka celý rad terapeutických možností pri prevencii a zvládaní rôznych zdravotných problémov. Popísané účinky boli v posledných rokoch pozorované a zaznamenané v mnohých vedeckých štúdiách.*

Niekedy prudký, inokedy nenápadný. Prichádza nečakane a neohlásene. A môže aj opakovane. Každá jeho „nevítaná návšteva“ vám môže zobrať život. A nemusí. Je to aj vo vašich rukách.

„Začínajúci“ diabetici majú v krvi v skutočnosti dostatočnú hladinu inzulínu, ktorý je zodpovedný za znižovanie hladiny glukózy v krvi, ale bunky ho nedokážu efektívne využiť. Prečo?

Nezdravé jedlo, stres, alkohol, nedostatok pohybu. Všetky tieto negatívne vplyvy a novodobé „trendy“, ovplyvňujú naše životne dôležité orgány, ktoré navzájom komunikujú a priamo alebo nepriamo sa ovplyvňujú. Niekde navrchu tejto „továrne na život“, je pečeň. Prijíma, rozdeľuje, detoxikuje – vykonáva viac ako 500 životne dôležitých funkcií. A ešte je aj schopná sa sama regenerovať.

Chalupy a chaty sa z roka na rok stávajú na Slovensku čoraz vyhľadávanejším miestom pre oddych. V našom lifestylovom časopise sme už písali o mnohých takýchto zaujímavých miestach Slovenska, kde môžete vyhľadať miesto pre svoj nerušený relax, či už pri jazerách, na samote, v lesoch alebo aj v korunách stromov.