Apríl 2021

Už je to rok, čo nám zákerný vírus SARS CoV-2 obrátil život naruby a pred medicínsku vedeckú obec postavil nové výzvy. Kým jedna jej časť sa venuje účinnej vakcíne a ďalšia pracuje na vývoji liekov na jeho zneškodnenie, časť vedcov v súvislosti s pandémiou stavila na výskum mikroživín s cieľom zistiť, či jednotlivé výživné látky, ak sú použité cielene, môžu prispieť k profylaxii choroby alebo v prípade jej vypuknutia zmierniť priebeh infekcie COVID-19, a zabrániť tak vážnym následkom alebo dokonca smrti pacientov.

Pandémia nového koronavírusu je pre väčšinu z nás bezprecedentnou situáciou, s akou sme sa doposiaľ nestretli a nevieme na ňu reagovať. Ako si v tejto situácii udržať mentálne zdravie? Aj zdraví a aktívni ľudia si potrebujú v čase pandémie chrániť svoje psychické zdravie pred stresom.

Neexistuje ťažká a ľahká cukrovka, ťažké sú dôsledky neliečenej alebo nedostatočne liečenej cukrovky. Čoraz viac Slovákov trpí prediabetom, teda stavom, ktorý je charakterizovaný zvýšeným rizikom vzniku cukrovky. Čo ho spôsobuje a aké sú rizikové faktory prediabetu? Akú úlohu hrá pri prevencii a liečbe diabetu pohyb a strava?

Zložité obdobie neumožní konanie tradičného Avon Pochodu, ale rozhodne sa tým nemení cieľ a zmysel projektu Avon za zdravé prsia, na ktorom spolupracuje kozmetická spoločnosť vždy s vybranou neziskovou organizáciou zaoberajúcou sa ochorením rakoviny prsníka. Avon tak prichádza s novinkou – Avon symbolmi, ktoré sú viditeľným vyjadrením podpory ženám a ich rodinám, ktoré prechádzajú najťažšími chvíľami života.

V lekárňach nám pre naše zdravie ponúkajú rôzne druhy výživových doplnkov, ktoré sú na prvý pohľad veľmi podobné, ale ich kvalita môže byť v skutočnosti výrazne rozdielna.