November 2020

S príchodom sychravých dní sa čoraz viac začíname obávať nástrah zimy – bakteriálnych a vírusových infekcií. A právom. Pokiaľ zanedbávame pohyb a nemáme dostatočnú kondíciu, sme vystavení každodennému nervovému vypätiu, nedožičíme si dostatočný spánok a zabúdame na prevenciu, je viac menej isté, že sa u nás ohlásia... Ako im účinne predchádzať?

Pobolievanie brucha, pocit plnosti, nechutenstvo. Niečo také občas zažije každý, obzvlášť keď to predtým trochu prehnal s hodovaním. Prečo hneď chodiť k lekárovi, no nie? Takto nenápadne sa pritom môže prejavovať aj chronický zápal žlčníka. A ten môže byť skutočne nebezpečný.

Výživové doplnky sú obľúbenou, často používanou formou pomoci pri rozličných zdravotných problémoch, ako aj v prevencii zdravia. Avšak nie všetky spĺňajú to, čo sľubujú a navyše kontrolné mechanizmy na potvrdenie kvality a deklarovaného obsahu účinných látok v nich často nie sú pre zákazníkov jednoducho prehľadné. Vhodné je preto staviť na istotu a siahnuť po prípravkoch, ktoré sú overené a ktoré si možno vybrať v lekárni, zároveň aj s odborným poradenstvom.

Slovenská nadácia srdca opätovne apeluje na to, aby sme nezabúdali, že hypertenzia je jedným z najvážnejších celospoločenských problémov. Hypertenzia predstavuje hlavný rizikový faktor pre kardiovaskulárnu úmrtnosť a chorobnosť, keďže pôsobí na dôležité cieľové orgány, ako je mozog, srdce, obličky a artérie celého tela. Celosvetovo má viac ako 1 z 3 dospelých vysoký krvný tlak, zdravotný stav, ktorý spôsobuje asi polovicu všetkých úmrtí na mozgové príhody a srdcové choroby a je zodpovedný za odvrátiteľné predčasne úmrtia. Pretože vysoký krvný tlak je taký častý, môže byť lákavé predpokladať, že nejde o nič dôležité. Pravdou však je, že ak sa vysoký krvný tlak nelieči, môže človeka vystaviť riziku potenciálne život ohrozujúcich komplikácií.

Na celom svete utrpí každá tretia žena a každý piaty muž vo veku 50 rokov a viac osteoporotickú zlomeninu. Osteoporóza spôsobuje, že kosti slabnú a sú krehké, takže sa ľahko lámu, a to aj v prípade ľahkého pádu, kýchnutia alebo náhleho pohybu. Zlomeniny spôsobené osteoporózou môžu byť životu nebezpečné a hlavnou príčinou bolesti a dlhodobého postihnutia.

Aliancia NIE RAKOVINE upozorňuje: Pacientok s rakovinou prsníka je na Slovensku viac ako 30 000 a odhaduje sa, že ročne zomrie okolo 900 z nich. Potrebujú viac kvalitnej diagnostiky − mamografov, viac mamologických centier, viac odborníkov, viac dostupnej liečby a moderných onkologických liekov, viac osvety, edukácie a sociálnej pomoci ale aj dostatok informácií o liečbe, ktorú podstupujú a možnosť vybrať si.

Odstrániť príčinu psoriázy dnešná medicína ešte nedokáže, ale správnou liečbou s podporou slnečného vitamínu D3 možno docieliť až 92 % úspešnosť, predovšetkým v udržiavaní ochorenia v znesiteľnom stave.

Starostlivo vypracovaný liečebný CoD protokol (špeciálna zmes liečivých bylín CoD, kapsuly CoD & Cielený Výživový Systém) významne prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu, ba aj k vyliečeniu pacientov s nádorovým ochorením. V nadväznosti na to bolo založené Informačné centrum pre rakovinu, ktoré má za úlohu poskytnúť relevantné informácie o vedecky dôkladne podložených možnostiach biologickej holistickej liečby rakoviny.