Jún 2020

Ako sa vyhnúť nevoľnostiam na dovolenkových cestách? Aj keď kinetóza nie je choroba, dokáže riadne znepríjemniť cestu k dlho očakávanému dovolenkovému cieľu. Spravme aj cestu k nemu pokojnou a príjemnou.

Kým niektorí odborníci vidia v znižovaní rizika možnosť pre dospelých fajčiarov, pre iných predstavuje kontroverziu. Koncept znižovania rizika je pritom dlhé roky používaný pri liečení rôznych závislostí. O čo presne ide a prečo by sme si pred ním nemali zakrývať oči?

Probiotiká vedia robiť zázraky. Zvládajú obnoviť narušenú rovnováhu bakteriálnej črevnej flóry a účinne pomôcť „preťaženému” tráviacemu traktu. Dôkladne chránia nielen zdravie čriev, ale aj celý vaginálny ekosystém žien. Lekári ich najčastejšie odporúčajú užívať počas príjmu a po príjme antibiotík. Sú prirodzeným spôsobom k návratu zdravia a posilneniu imunity. Dokážu vrátiť naštrbené vnútorné prostredie nášho tela do normálu.

Oddávna je známe, že chlad zmierňuje bolesť, redukuje opuch i podliatiny a eliminuje vznik podkožného krvácania – hematómov. Spomeňme si, ako nám staré mamy pri detských zraneniach prikladali na čerstvo vzniknutú hrču na čele studený obklad, napr. ľad, vrecúško zmrazených potravín či príborový nôž.

Záujem o sezónne ovocie a zeleninu stále rastie. Čerstvé ovocie a zelenina zaručujú vysoký obsah minerálov a vitamínov. Na našich poliach sa teraz žne napríklad špenát, reďkovky, špargľa alebo lahôdková cibuľka. Pre niekoho ide o bežné a všedné potraviny. Málokto ale vie, že v obsahu prospešných látok pre naše telo hravo predčia aj veľmi obľúbené avokádo, ktoré sa v posledných rokoch prezentuje ako superpotravina.

Aj vy poznáte ten pocit, keď sa niečo stane v tej „najnevhodnejšej“ chvíli ? Bol piatok večer a mne sa zlomil zub. Nie zadný, ktorý by nebolo vidieť. Stalo sa tak pri prednom zube hore, ktorý na diaľku „kričal“ – som vylomený.

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.

Šťavnatú chuť pomarančov nemusíte hľadať len v sladkej dužine pod citrusovou kôrou. Osvieženie nájdete aj v čaji TEEKANNE Fresh Orange, kde sa skrýva kombinácia ovocia s príchuťou sviežich pomarančov, z obľúbenej série World of Fruits.