September 2019

Podľa záverov pozorovaní uskutočnených komisiou OSN pre výživu (FAO), je potrebné výžive matky a dieťaťa venovať osobitnú pozornosť už v čase predtehotenstva, tehotenstva ako aj dojčenia, až do ukončenia 24. mesiaca veku dieťaťa. Práve v tomto časovom rozmedzí je výživa schopná ovplyvniť štruktúrny a funkčný vývoj organizmu s dlhodobými následkami na celý život.

Odhaliť rakovinu prsníka včas je pre digitálny mamograf maličkosť. Jedinou podmienkou je nájsť si čas a prísť k svojmu lekárovi. Uprednostniť vlastné zdravie pred akoukoľvek pracovnou činnosť je výsada múdrych žien! O dôležitosti prevencie pred rakovinou prsníka sme sa rozprávali s lekárkou Preventívneho centra Onkologického ústavu svätej Alžbety v Bratislave MUDr. Alenou Kállayovou, ktorá denne pomáha ženským prsiam vyzdravieť.

Stavebný rozmach neutícha a nové rodinné či bytové domy rastú ako huby po daždi. Banky lákajú ľudí na úvery s nízkymi úrokovými sadzbami, ktoré sú dostupné takmer pre každého. Výhodu má ten, kto sa na financovanie bývania zodpovedne pripravuje alebo pripravoval.

Dobrú značku spoznáme hlavne podľa toho, ako je vnímaná ľuďmi, ktorých života sa dotýka. Ak je skutočne super, ľudia ju začnú časom považovať za svoju. Vnímajú ju ako prirodzenú a užitočnú súčasť svojho života. Práve takúto dôveru slovenských spotrebiteľov si z hľadiska prevencie zdravia získala značka prírodných vitamínov Jamieson, ktorá sa už po piaty raz stala nositeľkou prestížneho, medzinárodne uznávaného ocenenia obchodných značiek – pečate SUPERBRANDS. Pečať SUPERBRANDS vzdáva hold značkám, ktoré dosiahli vynikajúce úspechy vo svojej oblasti a svoje výnimočné výsledky si dlhodobo udržiavajú. Zisk štatútu SUPERBRANDS je najvýznamnejším svetovým uznaním úspešného budovania značky.

Leto sa už nenávratne blíži ku koncu a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu hlási jeseň. V sprievode zubatého slniečka a štebotu lastovičiek sa mení príroda vôkol nás, pripravuje sa na zimný odpočinok. Čas keď začne opadávať prvé ohnivé lístie a vetvičky stromov pospájajú pavučinové nite babieho leta, je ten najideálnejší na dlhé prechádzky prírodou, na načerpanie nových síl, na vychutnanie si tej pravej jesennej atmosféry a relaxu. A keďže je jeseň značne spojená s prírodou, kde si ju možno lepšie vychutnať, ako v najkrajších prírodných lokalitách Slovenska? Spiš, Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Bratislava a hotelová spoločnosť SOREA na vás aj tento rok čakajú s  bohatou ponukou výhodných produktových balíčkov a služieb, ktoré sa vám postarajú o tie najkrajšie jesenné zážitky plné oddychu.