Júl - August 2019

Stačí trocha nepozornosti a z dovolenky sa môže stať trauma. Ak ju chcete stráviť v pokoji a bez zbytočných stresov, nezabudnite na prvú pomoc – cestovnú lekárničku. Dôkladne sa pripravte na nástrahy zmeny prostredia i stravy!

 

Bolesť hlavy a chrbta patrí podľa prieskumu k tým, ktorými Slováci trpia najčastejšie. V mnohých prípadoch ide o chronické bolesti a dlhodobé problémy. Hodiny cestovania za prácou či na dovolenky sú však taktiež spúšťačom akútnych bolestí. Jedným z najčastejších dôvodov vzniku migrény je však aj stres. Už len samotná predstava pracovnej či dovolenkovej cesty je stresujúca. Dá sa jej však vyhnúť racionálnym plánovaním a dodržiavaním niektorých zásad.

Manželia, Isabelle a Marco Pacchioni sa rozhodli pomáhať ľuďom liečiť rôzne druhy ochorení a bolestí s prírodnými esenciálnymi olejmi. Založili značku Puressentiel. Ich životnou filozofiou je prinášať každý deň čistejšie a účinnejšie zdravie, viac úľavy a pohody. Výrobky Puressentiel sa zameriavajú na každodenné trápenia, bolesti svalov, kĺbov, čistotu interiéru, prinášajú úľavu a pohodu, majú veľa pozitívnych účinkov na naše zdravie. Každý výrobok Puressentiel je čistým koncentrátom prírodných aktívnych zložiek. Laboratóriá Puressentiel boli založené vo Francúzsku v roku 2005, dnes sú lídrom na trhu s aromaterapiou a sú dôkazom toho, že budúcnosť sa skrýva v prírode. Francúzska spoločnosť dnes predáva v 90 krajinách sveta viac ako 280 výrobkov.

 

„Príroda je náš svet, naša budúcnosť, naša surovina.“„Príroda je najlepší lekár: Dokáže vyliečiť tri štvrtiny chorôb a nikdy neohovára kolegov.“ Louis Pasteur

 

 

Na Slovensku zomrie na rakovinu hrubého čreva ročne až 2 300 ľudí. Nemuseli by, pretože pri včas diagnostikovanom ochorení je až 100 % šanca na vyliečenie. Stačí navštíviť svojho všeobecného lekára a absolvovať jednoduchý bezbolestný test. Nevyhnutnosť prevencie zdôrazňuje aj hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo MUDr. Jana Bendová, PhD, s ktorou sme sa rozprávali.

Výťažky rastlín – tisícročiami overený prostriedok na podporu zdravia. Rovnako dôležitá je ich misia liečiteľská i preventívna. Nesú v sebe program akejsi misie špeciálneho určenia. Dokážu priaznivo ovplyvniť našu vitalitu, výkonnosť, myslenie, koncentráciu, trávenie, srdce, zrak, obranyschopnosť...

Idiopatická pľúcna fibróza (IPF) je ochorenie, pri ktorom sa pľúcne tkanivo zjazví, zhrubne alebo stvrdne, v snahe hojiť sa po opakovanom poškodení. Presná príčina ochorenia zatiaľ nie je známa. Medicína v súčasnosti nepozná liek, ktorým by sa ochorenie dalo vyliečiť, dá sa však oddialiť jeho progresia.

 

Koncom prvého polroku 2019 sa v pražskej kamennej predajni interiérových vôní ARIA PURA konal press event, zameraný na kolekciu vonných sviečok Baobab Women a s ním spojený charitatívny projekt na podporu výskumu rakoviny prsníka. Na evente sa zúčastnil i viceprezident luxusnej značky Baobab Collection a spolu s majiteľom firmy ARIA PURA s.r.o. odovzdali šek s výťažkom z predaja neziskovej organizácii Dialog Jessenius o.p.s. a podporili tak onkologické pacientky v ich neľahkej životnej situácii.

Čitateľka pani Zdenka, mama dvoch malých chlapcov, nám do Poradne zaslala otázku: „Máme dvoch chlapcov,

4 a 2-ročných. Tento rok sme sa rozhodli dovolenkovať pri mori. Mám obavy ako deti zvládnu prvý let lietadlom, lebo pri dlhšej ceste autom sa vždy sťažujú na nevoľnosť. Môžete mi poradiť, ako deti pripraviť na túto záťaž?“