Máj 2019

Túžiť po vlastnom bývaní nie je nič nezvyčajné. Prešli alebo prechádzame si tým všetci. Presný model, kedy by sa mal človek osamostatniť, zrejme neexistuje. Na každého raz dôjde.

Namerali vám zvýšenú hladinu cholesterolu? Trpíte ochoreniami srdca a ciev? Do zápasov s týmito zdravotnými neduhmi zapojte prirodzenú silu prírody! Svoju pomoc nám ponúka plným priehrštím.

Klinická homeopatia vznikla pred viac ako 220 rokmi. Aplikovaná je s úspechom u nás i v zahraničí. Nestavia sa proti iným konvenčným a moderným metódam prevencie či liečby, naopak, s modernou medicínou spolupracuje. Jej pilierom sú odborníci s medicínskym aj homeopatickým vzdelaním. Praktizujú ju len lekári. Homeopatické lieky sú registrované ŠÚKL-om (Štátny ústav pre kontrolu liečiv), sú prísne kontrolované a tak ako iné lieky, predávajú sa výhradne v lekárňach.

Hovorí sa, že život máme vo svojich rukách. Existujú však ochorenia, ktoré človek nevie a nemôže ovplyvniť, respektíve ich sám nemôže mať dostatočne pod kontrolou. Kampaň #pretozetitohovorim nám pripomína, že niektorých ochorení sa predsa len vieme vyvarovať alebo vieme pozitívne ovplyvniť ich priebeh. Povzbuďme k lepšej starostlivosti o svoje zdravie našich rodičov a starých rodičov – povedzme im, aby si dali odmerať krvný tlak, Chceme, aby tu s nami ostali čo najdlhšie a v čo najlepšej forme. Preventívne vyšetrenia totiž môžu zabrániť rozvoju ochorenia, dokonca aj zachrániť život.

Vytrvalý vplyv chladného zimného počasia a nedostatku slnka sa u mnohých z nás na jar často prejaví vysušenou, dehydratovanou pokožkou a zhoršením prejavov kožných ochorení, ekzémov či psoriázy. Hydratáciu, regeneráciu a revitalizáciu kože podporme počas jarných mesiacov domácou balneoterapiou s originálnymi produktmi Kawar z Mŕtveho mora – soľou a čiernym bahnom.

Štvrtok 11. 4. 2019 zaplavili slovenské ulice už 23. krát žlté narcisy. Slovensko počas posledných mesiacov ukázalo, že sa dokáže spojiť pre dobrú vec a inak tomu nebolo ani počas Dňa narcisov 2019, kedy sme všetci spoločne vyjadrili spolupatričnosť onkologickým pacientom pripnutím narcisu na odev a mnohí podporili tento výnimočný deň aj finančne. Známe sú prvé výsledky za Bratislavu a Košice.

Pravidelná návšteva u gynekológa a samovyšetrenie prsníkov by malo byť nevyhnutnou záležitosťou každej ženy

Čo takto zahrať si na jednom dvorci s spolu s niektorým z najlepších slovenských tenistov? A prečo nie napríklad rovno štvorhru proti členovi zlatej hokejovej generácie Richardovi Zedníkovi? Možno by ste si chceli radšej vychutnať pár dúškov víťazného šampanského z Pohára Vladimíra Dzurilu spolu s Tomášom Surovým a jeho partiou šampiónov z Banskej Bystrice. Alebo sa nechať odfotiť a prehodiť pár slov pri slávnostnom žrebovaní s najlepším športovcom Slovenska Matejom Tóthom. To všetko môžete zažiť na prvom ročníku novinárskeho tenisového turnaja Tipsport Pulitzer Cup, ktorý ponúka aj zábavu v podobe exhibičných súbojov osobností a množstvo sprievodných akcií, ako napríklad súťaž o najrýchlejšie či najpresnejšie podanie, alebo večernú šou v známom banskobystrickom tanečnom klube.