Jún 2018

Predplatné Beauty&Woman 14 €/rok a LIEK 10 €/rok. Ak si predplatíte jeden z uvedených titulov do 29. júna 2018, získate darček balíček intímnej hygieny Saforelle v hodnote 25 €, v ktorom nájdete ešte ďalší darček.

 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa v priestoroch Detského kardiocentra (DKC) na bratislavských Kramároch opätovne stretlo veľa ľudí s veľkým srdcom a úprimným presvedčením pomôcť a spríjemniť deťom pobyt v nemocnici. Poslaním našich lekárov a nás všetkých je darovať deťom, ktoré majú choré srdiečko, bezstarostný a plnohodnotný život s nádejou na ďalší krásny deň. Tak, ako po minulé roky, pripravila Nadácia Detského kardiocentra pre malých pacientov popoludnie plné prekvapení a zábavy.

Stačí trocha nepozornosti a z dovolenky sa môže stať trauma. Ak ju chcete stráviť v pokoji a bez zbytočných stresov, nezabudnite na prvú pomoc – cestovnú lekárničku. Dôkladne sa pripravte na nástrahy zmeny prostredia i stravy!

Skončíš na vozíku, liečba ti aj tak nepomôže, nemala by si mať deti... To je tá choroba, pri ktorej sa zabúda? Prečo si stále unavený, veď nič nerobíš!? ... To sú len niektoré z viet, ktoré si musia vypočuť pacienti s diagnostikovanou sklerózou multiplex (SM). Pre mnohých ľudí zostáva neznámym ochorením a preto sa s ním spájajú mnohé predsudky.

Mozgový infarkt – mozgová mŕtvica – je druhá najčastejšia príčina úmrtí ľudí na Slovensku. Postihuje až 20 000 ľudí ročne a razí si cestu k čoraz mladším ročníkom! Počet mozgových príhod dvojnásobne presahuje počet srdcových infarktov. Ich najčastejším spúšťačom je porucha srdcového rytmu – atriálna fibrilácia, chvenie predsiení srdca.

Prichádza letná sezóna a s ňou aj bohatá ponuka produktových balíčkov a relaxačných procedúr v hoteloch SOREA. Vycestujte za slovenskými prírodnými krásami, čistým vzduchom, turistikou, zážitkami a oddýchnite si v horských a kúpeľných strediskách vo Vysokých a Nízkych Tatrách, na Spiši alebo v Bratislave.

Rakovina prsníka patrí celosvetovo medzi tretie najčastejšie sa vyskytujúce nádorové ochorenie u žien. Aj na Slovensku každoročne pribúda viac ako 2000 pacientov s touto diagnózou. Pre včasné odhalenie je nevyhnutné, aby si ženy pravidelne vyšetrovali prsníky samy a tiež raz ročne by mali absolvovať preventívnu prehliadku u gynekológa.

Deň, kedy si pripíname žltý kvietok narcisu na odev ako symbol spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou, pripadol tento rok na aprílový piatok - trinásteho. To, že piatok 13-teho nemusí byť nešťastný, sme dokázali spolu s vami a spolu s vami sme tento deň zmenili na lepší.