Apríl 2018

Snom každej ženy je príjemný oddych a relax v prostredí Thermalparku Dunajská Streda s množstvom služieb a možností. A práve preto vám ako jediný thermalpark na Slovensku ponúka exkluzívnu novinkuhydromasážnu posteľ VelusJet

Vyčerpanosť aj po menšej námahe, celková malátnosť organizmu… Častý dôsledok zimou oslabeného tela. Za týmito príznakmi jarnej únavy môže stáť zhoršená kvalita črevnej mikroflóry spôsobená nedostatočným príjmom kvalitnej výživy, chrípkovými ochoreniami či užívaním antibiotík počas zimného obdobia. A následkom je bujnenie škodlivých baktérií na úkor baktérií udržiavajúcich zdravý stav organizmu. Naše zdravie totiž vo veľkej miere ovplyvňuje, žiaľ, často tabuizované zdravie čreva. Správne zloženie črevnej mikroflóry je dôležité nielen pre zdravé trávenie, ale aj pre našu imunitu. Ak nášmu telu chýbajú baktérie priaznivé pre život – probiotiká – vedie to k jeho zníženej schopnosti brániť sa voči mnohým ochoreniam i jeho celkovej slabosti.

Paradoxne platí, čím menej sa pohybujeme a namáhame kĺby, tým sú zraniteľnejšie a bolestivejšie. Množstvo ľudí s týmito ťažkosťami neustále narastá a, žiaľ, problém s kĺbmi neobchádza ani mladšiu generáciu. Vekový priemer postihnutých s bolesťami chrbta, pliec, kolien a pod. sa každým rokom znižuje.

V posledných desaťročiach nás zaplavujú správy zo všetkých strán o alarmujúcom náraste nádorových ochorení na Slovensku i v celom civilizovanom svete. Európska Únia upravuje smernice a predpisy v očakávaní ďalšieho nárastu počtu onkologických ochorení. A aby to nebolo také jednoduché, nádory sa objavujú u čoraz mladších vekových skupín. Ako keby sme všetci postupne nastupovali na jednu loď ­ loď neistoty, strachu, bolesti z odlúčenia, všetci zatienení všadeprítomnou bránou smrti. Bojujeme, niektorí vyhrávame, iní prehrávame. A život ide ďalej.

Liečba rakoviny hrubého čreva a konečníka je často spoločným úsilím lekára, pacienta a jeho rodiny o záchranu života. Je to súboj, v ktorom spolu víťazia alebo spolu prehrávajú. Za túžbou vyhrať je túžba žiť a víťaziť nad ochorením – pre chvíle, na ktorých záleží...

Ak čítate tento text, potom je viac ako pravdepodobné, že riešite otázku svojho bývania. Zrejme hľadáte spôsob, ako si zabezpečiť svoje prvé alebo vylepšiť už existujúce bývanie.

Piatok trinásteho je u nás známy ako nešťastný deň opradený množstvom povier. Tento rok pripadol na piatok trinásteho aj 22. ročník zbierky Deň narcisov. Využime preto tento magický deň na to, aby sme piatok trinásteho spoločne zmenili na lepší deň – na deň spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou a ich podpory.

Tridsaťročná Andrea trávila rodinnú dovolenku na chate v blízkosti listnatého lesa. Počas pobytu si nevšimla, že sa jej pod kolenom udomácnil infikovaný kliešť. Pozornosť zbystrila až o niekoľko dní, keď sa jej na koži vyhodil červený fľak s bledším stredom vo veľkosti dlane, ktorý ju síce nebolel, ale o to viac svrbel. Keď červený fľak rástol zo dňa na deň, Andrea navštívila kožnú lekárku, ktorá hneď vedela, o čo ide. Krvné testy potvrdili predpokladanú diagnózu: lymská choroba – borelióza. Andrea mala šťastie, že ochorenie odhalili včas a liečba sa mohla okamžite začať.