Téma čísla

Ples v opere prekonal svoje historické maximum vo výške dobročinného príspevku

Ples v opere naplnil už po piaty raz svoje dobročinné poslanie a jeho hostia tentoraz venovali svoju pomoc občianskemu združeniu malíček. Výťažok z Plesu v opere tento rok dosiahol sumou 239 226 eur historicky najvyššiu úroveň a šesť perinatologických centier, ktoré sa zameriavajú na lekársku starostlivosť o predčasne narodené deti, bude môcť vďaka tomu významne skvalitniť svoje technické vybavenie.

 

 

Príbeh cukru

Dnes bežné sladidlo, v minulosti komodita porovnateľná so vzácnym korením. V roku 2014 uplynie 212 rokov, odkedy človek odhalil tajomstvo profesionálnej výroby repného cukru a svetlo sveta uzrel prvý repný cukrovar. Cesty sladkej komodity však boli nevyspytateľné a často i prekvapivé.

 

 

Tradičný AVON Pochod proti rakovine prsníka podporilo rekordných 5.000 ľudí!

V sobotu 7. júna sa hlavné mesto stalo dejiskom 6. ročníka AVON Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý symbolizuje vyjadrenie spolupatričnosti ženám trpiacim týmto ochorením. AVON Pochod sa na Slovensku stal tradičným a obľúbeným podujatím, o čom svedčí každoročne narastajúci počet účastníkov. Tento rok si špeciálne ružové tričko oblieklo a pochodovalo historickým centrom Bratislavy 5.000 ľudí! Podujatie prinieslo množstvo pozitívnej energie, nádeje a aj vďaka podpore pochodujúcich spoločnosť AVON Cosmetics venovala tento rok na boj s rakovinou prsníka historicky najvyššiu sumu –     74 173 EUR.

 

 

Ružový AVON Pochod odštartoval o 15,00 hod. na námestí Eurovea a viedol historickým centrom Bratislavy. Tisíce účastníkov si obliekli špeciálne tričko, ktorého kúpou prispeli na boj za zdravé prsia. Spolu s ostatnými pochodovali aj známe tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Nora Beňačková, Braňo „Bruno“ Ciberej, Beáta Dubasová, Karin Habšudová, Alena Heribanová, Jana Kirschner, Henrieta Mičkovicová, Petra Polnišová, Hana Rapantová, Ada Straková, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, Roman Juraško a špeciálny hosť, topmodelka Daniela Peštová.

 

Kúpte alebo predplaťte si časopisy Beauty&Woman a LIEK!

Iba najnovšom čísle lifestylového časopisu Beauty&Woman za cenu iba 1,40 €

si prečítate životný príbeh jednej z najžiadanajších modeliek sveta , vynikajúcej francúzskej herečky Leatitie Casta, doplnený exkluzívnymi fotografiami. V čísle je ďalej najnovšia Houte Couture Fashion Show CHANEL. Aká náročná cesta je na výslnie, ktorá začínala drogami, vám prezradí módna ikona z Ruska Elena Perminova, dnes matka troch detí miliardára Alexandra Lebedeva. Ďalším príbehom s názvom Zrodila sa hviezda je cesta za úspechom 34. ročného mladíka Zaca Posena, v súčasnosti už svetového módneho dizajnéra, ktorý sa narodil v New Yorku. A k tomu najmenej ďalších 20 strán o módnych trendoch svetových značiek, ktoré ponúkajú módne outfity pre vás.

 

 

Tomáš Bezdeda tvrdí, že na žene je krásne všetko. A nielen to vám prezradí v exkluzívnom rozhovore, doplnenom fotografiami z vlastného archívu. Ako riešiť situáciu pri dlhoročnom vzťahu bez svadby, aby ste sa neocitli v prechodenom vzťahu? Odpovedá článok našej spolupracovníčky zo Španielska. Vydajte sa s nami na Azúrové pobrežie Francúzska s nádychom luxusu oligarchov. Prečítajte si recenzie filmov Ona so Scarlett Johansson a Sex Tape s Cameron Diaz, bez prikrášlenia, tak ako ich vidí náš spolupracovník Bolzicco. Niacín je najlepšou zbraňou proti „ zlému“ cholesterolu, o tom viac v čísle. Testy najnovších automobilov svetových značiek, ktoré sa predávajú u nás, vám odporučia autíčko, ktoré si určite zamilujete.

 

 

Ak si kúpite Beauty&Woman, v rámci súťaží môžete vyhrať kozmetické balíčky alebo získať predplatné časopisu na 1 rok lacnejšie o 4 €. Časopis dostanete kúpiť v stánkoch Mediaprint-Kapa, v predajniach MediaPressu, predajniach tabaku, nákupných centrách s potravinami, na čerpacích staniciach.

 

Časopis LIEK pre vaše zdravie za cenu iba 1 €

vám ponúka odborné rady špičkových slovenských lekárov na všetky vaše zdravotné problémy. Najnovšie číslo prináša tému o starnutí so všetkými jeho krásami ale i dôsledkami. Poradí vám, ako predchádzať chorobám a zamerať sa na zdravý životný štýl v starobe.

 

 

Každá choroba má svoje symptómy. O tom, ako počúvať Signály svojho tela a predchádzať vážnym onemocneniam vám od začiatku roku 2015 ponúka nový seriál článkov na túto tému. Zameranie najbližších čísiel je práve na kardiovaskulárne ochorenia, ktoré sú najčastejšou príčinou úmrtia ľudí. Zameriame sa postupne aj na rakovinu, civilizačné ochorenia a pod. Čo stránka časopisu LIEK, to zdravotný problém, ale aj jeho riešenie. Čítajte a upevňujte si vaše zdravie.

 

 

Ak si kúpite LIEK, v rámci súťaží môžete vyhrať balíčky s výživovými doplnkami alebo získať predplatné časopisu na 1 rok lacnejšie o 4 €. Časopis dostanete kúpiť v stánkoch Mediaprint-Kapa, v predajniach MediaPressu, predajniach tabaku, nákupných centrách s potravinami, na čerpacích staniciach a vybraných lekárňach.

 

Kveta Horváthová sa pripojila k boju za zdravé prsia

Úspešná moderátorka Kveta Horváthová sa pridala k známym slovenským osobnostiam, ktoré podporujú projekt AVON proti rakovine prsníka. Moderátorka spolu s ďalšími tvárami projektu sa zúčastní aj 5. ročníka AVON Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý sa uskutoční 15. júna 2013 v Bratislave.

„Je veľmi dôležité podporovať ženy, ktoré prežívajú také trápenie ako je boj s rakovinou prsníka. Páči sa mi, že AVON odkryl túto chúlostivú tému ako prvá spoločnosť na Slovensku. Preto sa aj ja s veľkou radosťou pripojím k AVONu, aby som mohla touto cestou verejne preukázať ženám, trpiacim týmto zákerným ochorením, svoju spolupatričnosť a podporu v ich boji.“ vysvetlila svoju motiváciu stať sa tvárou projektu Kveta. Kveta Horváthová je obľúbenou stálicou slovenského moderátorského výslnia, rešpektovanou redaktorkou a novinárkou.

Vitamíny C s postupným uvoľňovaním

Nie je žiadna náhoda, že mnohí z nás ochorejú práve počas hektického predvianočného a vianočného obdobia, keď stres negatívne ovplyvňuje náš imunitný systém. Vzpružme svoju odolnosť účinnými vitamínmi s postupným uvoľňovaním, ktoré na naše zdravie dôsledne dohliadajú počas celého dňa!

 

 

Keď sa už raz vírus chrípky alebo nachladnutia dostane do organizmu, zvyčajne sa už nedá zastaviť, reakcia nášho tela naň závisí len od našej fyzickej a psychickej kondície.

 

Ako na prechladnutie? - MUDr. Katarína Helienková

Jeseň je už v plnom prúde a s ňou pribúda aj respiračných ochorení. V týchto dňoch a počas nasledujúcich studených mesiacov vyhľadá lekára mnoho ľudí kvôli bolesti hrdla, nádche, kašľu či zvýšenej teplote. Ako rozoznať zákernú chrípku od bežného prechladnutia? Ako sa liečiť doma a kedy je lepšie ísť k lekárovi? Kedy sú potrebné antibiotiká? Čo môžem robiť, aby som predišiel ochoreniu?

 

 

Povedz to s láskou

Vrámci podpory značky Korunný cukor prichádzajú Slovenské cukrovary so zaujímavou kampaňou, ktorej cieľom je nielen posilniť jej povedomie ale aj vyvolať pozitívnu emóciu a prostredníctvom rozkošnej aplikácie spájať ľudí.

 

 

Výhercovia

Hyalfit, balíček od spoločnosti DACOM Slovakia, Liek 03/2013

Helena Tabaková,  Čadca

Ľuda Kobová,  Kysucké Nové Mesto

Igor Šedo,  Martin

 

Diosminol, balíček od spoločnosti TEVA, Liek 02/2013

Daniela Šedová,  Martin

Daniela Tomášová, Ľubotice

Ružena Kekeliová, Bratislava

 

Ialuna, čapíky od spoločnosti IBSA, Liek 12/2012-01/2013

Magdaléna Harčariková,  Košice

Andrea Štefková,  Sebedražie

Lýdia Kubovčíková,  Banská Bystrica

Syndikovať obsah