Na vlastnej koži

Aj vy poznáte ten pocit, keď sa niečo stane v tej „najnevhodnejšej“ chvíli ? Bol piatok večer a mne sa zlomil zub. Nie zadný, ktorý by nebolo vidieť. Stalo sa tak pri prednom zube hore, ktorý na diaľku „kričal“ – som vylomený.

A to v čase celkom a načisto najnevhodnejšom, v čase, keď všade, u nás i vo svete zúrila Corona. Najskôr som sa chlácholil, pod rúškom to predsa nevidno, no prázdne miesto po zube začínalo akoby na potvoru, ešte aj bolieť...

 

Hneď v sobotu som veľmi nesmelo vytočil číslo stomatologickej pohotovosti Schill Dental Clinic v Bratislave – a príjemný ženský hlas ma v telefóne upokojil a presvedčil, aby som zub – lepšie povedané medzeru, prišiel ukázať.

 

Na druhý deň som už nesmelo stepoval pred ambulanciou, najskôr si nechal (sofistikovaným) bezdotykovým prístrojom navliecť násuvky, vydezinfikoval som si povinne ruky, absolvoval odmeranie teploty a vypísanie dotazníka ohľadom môjho zdravotného stavu a cestovateľskej anamnézy.

 

Počas môjho pobytu v čakárni, kde žiaril germicídny žiarič čo ničí baktérie som si všimol, že personál neustále dezinfikuje a čistí tieto priestory.

 

Neskôr nasledovalo pozvanie do vy­dezinfikovanej ambulancie, ktorú špeciálne pre mňa pripravili tak, ako to robia pre každého jedného klienta.

 

Lekár i sestry boli oblečení v jednorazových skafandroch, vybavení respirátormi, ochranným štítom, takže som sa cítil presne ako vo vesmírnej stanici. Po nebolestivej injekcii nasledovala extrakcia koreňov zuba a pán doktor sa rozhodol použiť špičkový švajčiarsky Straumann implantát. Rýchlejšie sa hojí a náhradný zub na ňom môže byť skôr – dozvedel som sa.

 

Z tejto kliniky neodchádzate bez zuba. Na čas, kým sa implantát pevne zrastie s kosťou, dostávate esteticky – viac než esteticky pôsobiaci zub. Je síce dočasný, ale vyzerá ako vlastný a môžete s ním jesť.

 

S radosťou som teda vybehol z kliniky, hojenie je zatiaľ skvelé a prebieha celkom bez komplikácií.

 

Po včerajšej kontrole už viem, že „nový“ zub budem mať v ústach už o mesiac.

 

Nečakajte s návštevou stomatológa na neskôr a neodkladajte ju ani vy, návšteva niektorej z kliník Schill Dental Clinic je bezpečná a pocit zo zdravých zubov je doslova na nezaplatenie.

Patrí do vydania: 
Jún 2020